![Погано — «забивати людиною» цвяхи — Євген Спірін про армію](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2F1200x750-copy-150x-20-3.jpg&w=1366&q=75)
Курков, Забужко, Жадан у Парижі візьмуть участь у фестивалі Week-end на Сході
Спілкуємось з Іреною Карпою, першою секретаркою з питань культури Посольства України у Франції про фестиваль Week-end на Сході
![Курков, Забужко, Жадан у Парижі візьмуть участь у фестивалі Week-end на Сході](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2017%2F11%2F11036798_928004383931510_5639910689754879093_n.jpg&w=1366&q=75)
На зв’язку з Громадським радіо Ірена Карпа, перша секретарка з питань культури Посольства України у Франції. Вона розповіла про фестиваль «Week-end на Сході», який незабаром розпочнеться в Парижі.
«Тут буде від класичного українського кіно Довженка, Єви Нейман, і до кінця 90х, де в нас є Мінаєв, і до чогось дуже сучасного. Ми не могли обійтися без Сенцова. Тут будуть філософські дебати, Влад Троїцький, і той же Курков. Будуть виставки, будуть виступи стосовно стріт-арту, де буде спікером Олег Соснов, будуть дебати навколо Малевича. Багато важливих, знакових фігур, які будуть представляти Україну в ці дні в Парижі”.
За її словами, цього року Україна виділила для фестивалю 60 000 доларів:
«Це вперше українська держава так масштабно підтримує таке сучасне культурне волевиявлення. Україна вклалася у фестиваль грошима, і нашими силами як співорганізаторів. Це державний бюджет України, 60 000 доларів. Це не покриває всіх витрат, французькі співорганзітори беруть на себе велику частину, наприклад, оплату дороги, гонорарів, проживання. Досі у Мінюсті лежать на затвердженні документи, досі ми не можемо як гравці культурної дипломатії оплатити подорожі нашим культурним діячам. Це зв’язує нам руки, але в даному випадку є французькі партнери і співорганізатори», – розповіла вона.
Цього року Україна є центральною країною фестивалю «Week-end на Сході».
Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.