![«Граньоний стакан нікто не воровал»: чому українці досі ностальгують за СРСР](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2F03-57f25be199fac-8_lyubopytnyh_faktov_o_sovetskom_granenom_stakane.jpg&w=1366&q=75)
«Лабораторія форматів» — як НАМ і UMES впливають на ефірний простір країни
Директорка Ukrainian Media E-School Оксана Панасівська та шеф-редакторка проєкту «Лабораторія форматів» Ірина Шуст розповіли про формати на телебаченні, які вже існують, та спроби створювати нові
![«Лабораторія форматів» — як НАМ і UMES впливають на ефірний простір країни](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2019%2F08%2FIMG_20190820_215025.jpg&w=1366&q=75)
Оксана Панасівська зазначила, що українські телеканали часто купують закордонні формати, на основі яких створюють власні шоу.
«Мене завжди цікавило, чому ми самі не можемо вигадувати формати. Можемо, як виявляється. Коли в Незалежній асоціації мовників був такий запит, виникла ідея зробити лабораторію форматів, про яку я мріяла. Люди сидять і вигадують корисні формати для регіональних телерадіокомпаній», — говорить Оксана Панасівська.
Формати, які вдалося створити під час роботи Лабораторії, віддали регіональним телерадіомовникам для втілення.
«Формат — це механізм, це методичка, прописана від початку до кінця. Звичайно, вони можуть вигадати свої формати, але без цього механізму їм якісно дуже складно реалізувати, тому ми прописуємо все», — додає Ірина Шуст.
Оксана Панасівська як приклад наводить формат «Що ті політики знають?» — ток-шоу, у якому беруть участь політики та представники різних соціальних груп. Проєкт на екрани ще не вийшов.
Всю розмову слухайте у доданому звуковому файлі.