![На «Коксохімі» ми всі були з посмішками на обличчях — боєць 3 ОШБр](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2FZapysaty.jpg&w=1366&q=75)
Покалічені бійці, з якими я розмовляла, — оптимісти, — авторка фотопроекту
Вікторія Ясинська, журналістка, авторка фотопроекту «Портрет солдата», який здійснила в зоні АТО, впродовж року проводила розмови з українськими бійцями
![Покалічені бійці, з якими я розмовляла, — оптимісти, — авторка фотопроекту](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2016%2F05%2Fimg_1500_0_0_0.jpg&w=1366&q=75)
Вона каже, що ці фото говорять більше, аніж будь-які слова, адже ілюструють також низку соціальних та психологічних проблем, які з’явились перед бійцями у зоні АТО.
Багато українських солдат журналістка фотографувала у госпіталях, деяких на фронті, а деяких просто посеред населених пунктів. «Це люди, які надихають продовжувати щось робити. Бійці, з якими я розмовляла, налаштовані оптимістично», — каже авторка проекту. Вона каже, що «якщо в Україні війна і ти торкаєшся теми солдат, поїхати в зону АТО необхідно. По-іншому — не зрозумієш. Треба все робити по-справжньому».
Виставка портретів було відкрито влітку у Києві, зараз вона «мандрує» Сполученими Штатами Америки, а потім авторка планує повезти її в регіони. «Дуже важливо, аби про наших солдатів-героїв знав весь світ», — наголошує Вікторія Ясинська.
У майбутньому авторка запланувала об’єднати усі історії українських бійців з їхніми портретами у книгу. У рамках виставки проводять благодійний збір коштів на реабілітацію військових. Вікторія продовжуватиме свої соціальні проекти з тими бійцями, які після демобілізації, об’єднались у спілки і допомагають одне одному у адаптації до мирного життя.