![Тисячі дітей зростають в інтернатах, маючи живих біологічних батьків — Литвиненко](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fpexels-pixabay-48794-scaled.jpg&w=1366&q=75)
Проблема постмайданних сил у невмінні домовлятися, — Зоя Буйницька
Чи відбудеться об’єднання непарламентських партій і рухів в єдину силу? Чому після революцій до влади дуже часто приходять радикали?
![Проблема постмайданних сил у невмінні домовлятися, — Зоя Буйницька](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2016%2F05%2Fda_slayder_zayavy2.jpg&w=1366&q=75)
«Ми отримали чергову хвилю популістів», — каже Зоя Буйницька, заступниця голови партії «Демократичний Альянс».
Андрій Сайчук: Нещодавно були заклики про те, що має відбутися якесь нове об’єднання. Чи ведуться переговори і чи можемо очікувати на більш предметні анонси найбижчим часом?
Зоя Буйницька: Дійсно, тиждень був насичений подіями та анонсами про точки кристалізації різноманітних політичних сил. В тому числі, громадська платформа «Нова країна» звернулась до двох партій — «Демократичний Альянс» та «Сила людей» із закликом об’єднатися як постмайданні сили.
Громадськість зараз дуже стурбована, адже не відбуваються ті зміни, на які вона очікує. Розуміємо, що проблема постмайданних сил у невмінні домовлятися. Але якщо не вдасться досягти прогресу, наслідки будуть катастрофічними для країни.
Андрій Сайчук: Як об’єднатися? Що цьому заважає і чи є спроби це вирішити?
Зоя Буйницька: Є відсутність довіри між 500 ключовими лідерами думок. До того ж нам бракує часу для узгодження позицій. Ще один момент — зараз ми отримали чергову хвилю популістів. Активісти Майдану розпорошилися по різних політичних силах. В таких умовах шанс отримують радикали, дуже часто після революцій вони і приходять до влади.
Андрій Сайчук: Як ви ставитеся до Саакашвілі?
Зоя Буйницька: Це потужний політик. Ми дякуємо йому, що впродовж двох Майданів він підтримав українців. Сподіваємося в майбутньому бути з ним у партнерських стосунках.
Андрій Сайчук: Чи бачите в «Демократичний Альянс» в одній політичній силі, яку би очолював Саакашвілі?
Зоя Буйницька: Якщо ця партія буде відповідати нашим принципам, які ми зараз розвиваємо та продовжуватимемо їх впровадження — прозоре фінансування, ротація політичних еліт, відсутність вождізму.