![3D-будинок в Ірпені для сім'ї військового надрукували за 58 мотогодин](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Foriginal-3-2-e1721655622353.jpg&w=1366&q=75)
«Разом у майбутнє»: новий етап конкурсу для територіальних громад на Харківщині
У рамках спецпроєкту Громадського радіо і Харківської обласної ради «ДЕ ЦЕ» про перебіг реформи децентралізації розмовляємо з Оленою Кулик про навчання енергоменеджерів для громад і конкурс «Разом у майбутнє».
![«Разом у майбутнє»: новий етап конкурсу для територіальних громад на Харківщині](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2020%2F12%2FIMG_8362_.jpg&w=1366&q=75)
Гостя — начальниця Управління з питань місцевого самоврядування, розвитку громад та міжнародних зв’язків Харківської обласної ради Олена Кулик.
Олена Кулик: У 2019 році ми запровадили в Харківській області підготовку енергоменеджерів за кошти обласного бюджету. Підготовку проходили представники громад, які є підписантами Угоди мерів. У нас вже 2 потоки слухачів пройшли навчання, і таким чином, ми підготували для територіальних громад 27 енергоменеджерів.
Навчальні курси підготували науковці Харківського національного університету міського господарства. І в цьому навчальному закладі, за підтримки Європейського Союзу створений енергетичний хаб.
У нашому проєкті «Разом у майбутнє» за 9 років, які вже конкурс існує, майже 1000 проєктів — це саме енергоефективні заходи.
Із наступного року ми розширюємо конкурс і запроваджуємо конкурс проєктів місцевого та регіонального розвитку, де буде дві категорії учасників.
Підтримайте Громадське радіо на Спільнокошті
Перша категорія — громади в рамках співробітництва територіальних громад, які спільно будуть готувати проєкти на вирішення спільних проблем, які самотужки не можуть вирішити, ці проєкти будуть до 2 млн, співфінансування 50% з обласного бюджету. Це суттєво зрушить з місця застарілі проблеми, які самотужки громада вирішити не може.
Друга категорія учасників — це громадські ініціативи, спрямовані на поліпшення життя і якості населення в територіальних громадах. Це будуть великі проєкти в партнерстві, які будуть відповідати стратегії розвитку Харківської області.
Повну програму слухайте в аудіофайлі
Громадське радіо випустило додатки для iOS та Android. Вони стануть у пригоді усім, хто цінує якісний розмовний аудіоконтент і любить його слухати саме тоді, коли йому зручно.
Встановлюйте додатки Громадського радіо: