![«Граньоний стакан нікто не воровал»: чому українці досі ностальгують за СРСР](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2F03-57f25be199fac-8_lyubopytnyh_faktov_o_sovetskom_granenom_stakane.jpg&w=1366&q=75)
Що читати? Нові книжки для дітей і підлітків
Що читати, якщо «Гаррі Поттера» вже дочитали?
![Що читати? Нові книжки для дітей і підлітків](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2016%2F05%2Foksana_krotyuk_0_0_0.jpg&w=1366&q=75)
Оксана Кротюк, дитяча письменниця та літредакторка журналу «Малятко» робить свій огляд добрих новинок сучасної української дитячої літератури. На її думку, сьогодні на ринку маємо якісні переклади для дітей будь-якого віку, книжки-картонки для наймолодших, двомовні книжки, а також книжки, присвячені травматичному досвіду війни.
Лариса Денисенко: Розкажіть, будь ласка, про свої книги і що цікавого ви побачили у дитячій програмі.
Оксана Кротюк: Сьогоднішній Форум, його дитяча частина, дещо відрізняється від попередніх. Хоч він і сполучений з Форумом для дорослих, але він від цього зовсім не потерпів. Незважаючи на те, що книговидання сьогодні не зростає, у дитячій літературі відбувається зростання тематичного розмаїття і, напевно, кількісного теж. І цьогорічний Форум підтвердив цю тенденцію. Більше того, з’явилися нові напрямки дитячого книговидання.
Ми підкріпилися у видання наукової книжки для дітей, останнім часом не вистачало цього дуже на ринку. І от з’явилися перші ластівки: «Як змайструвати автомобіль» або «Як змайструвати літак» і це всім дуже подобається. Крім того, зберігається тенденція до зацікавленості у перекладеній дитячій книжці і тут ми маємо нові набутки у підлітковій літературі. Мені здається, що сьогодні вже вийшла сьома книжка Люсі Мод Монтгомері «Енн із Зелених Дахів» і вона вже гарно конкурує із «Гаррі Поттером».
Радує також те, що Форум «розбрунькувався» не тільки територіально, але й самим спрямуванням. Довкола дитячої книжки проходять дуже різноманітні заходи. Форум посилився саме як явище, яке зацікавлює книжкою.