![Тисячі дітей зростають в інтернатах, маючи живих біологічних батьків — Литвиненко](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fpexels-pixabay-48794-scaled.jpg&w=1366&q=75)
Щоб вміти захистити свої права, не лінуйтесь читати Конституцію — адвокат Цимбал
Чому важливо здобувати правову грамотність?
![Щоб вміти захистити свої права, не лінуйтесь читати Конституцію — адвокат Цимбал](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2020%2F06%2FKonstytutsiia.jpg&w=1366&q=75)
Про це нам розповів адвокат Юрій Цимбал, який нещодавно почав вести свій просвітницький відео-блог на правову тематику. В нього ми розпитали, зокрема, що цікавить українців в контексті захисту своїх прав, і в яких сферах вони найбільше потребують порад досвідчених юристів.
![](https://static.hromadske.radio/2020/06/TSymbal-bez-fonu-1.png)
Юрій Цимбал: Людей цікавлять прості звичайні речі. Я чому і завів свій блог, оскільки ти читаєш стрічку новин у Facebook і розумієш, що соцмережі містять величезну купу «експертів», які дають абсолютно безглузді поради і заохочують людей до того, щоб вони самі собі могли зашкодити.
Для того, щоб трохи розказати людям складні юридичні терміни простими словами, я завів блог.
До його створення мене, зокрема, спонукала і коронакриза, оскільки після прийняття 211 постанови Кабміну стало виникати дуже багато питань щодо практичного застосування: де можна ходити, чи можна відвідувати громадські місця, і що таке, власне, громадське місце.
Взагалі для того, щоб зрозуміти свої права, не треба робити складних рухів: слід просто зайти на сайт Верховної Ради, і там в загальному доступі містяться всі закони і підзаконні нормативні акти. Варто хоча б відкрити і почитати Конституцію, яку ніхто не хоче читати, а там все доволі непогано розписано.
Повну версію розмови можна прослухати у доданому звуковому файлі.