![Тисячі дітей зростають в інтернатах, маючи живих біологічних батьків — Литвиненко](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fpexels-pixabay-48794-scaled.jpg&w=1366&q=75)
«Це Яйце!»: з-поміж кого обирали сексистів року?
Антипремія від медійних громадських організацій.
![«Це Яйце!»: з-поміж кого обирали сексистів року?](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2021%2F12%2Fpremiia.jpg&w=1366&q=75)
Антипремія «Це Яйце!» вручається медійними громадськими організаціями. Так відзначають сексизм у медіа та сексистські висловлювання політиків. Цьогоріч переможцями премії стали секретар Коростишівської міської ради на Житомирщині Юрій Сарапійчук, пресслужба Херсонської поліції та рівненське інтернет-видання «РадіоТрек».
Обговорювали премію та її переможців із Єлизаветою Кузьменко, членкинею КЖЕ, головою ГО «Жінки в медіа».
Єлизавета Кузьменко: Антипремія «Це Яйце!» існує з 2019 року. Вона вручається за сексизм у висловлюваннях, політиці та медіа. Мета — відзначити тих, хто порушує права людини, привернути до цього увагу, показати, що сексизм — то є погано. Розберемо кілька з номінацій.
Сексистське висловлювання
Єлизавета Кузьменко: У цій номінації перемогу отримав секретар Коростишівської міської ради на Житомирщині Юрій Сарапійчук за образливі висловлювання щодо депутатки Юлії Юзефович. Наразі він вже колишній секретар — його було звільнено за сексизм. Це один із найгучніших випадків в історії України. Ще ніколи нікого не звільняли за образливі сексистські висловлювання.
Спеціальна номінація «Моралізатор року»
Єлизавета Кузьменко: Переможець в цій номінації — пресслужба Херсонської поліції. Вони склали протокол на матір за те, що батько привів дитину на майданчик і залишив її там на кілька годин без нагляду. Поліція склала адмінпротокол на того, хто за дитиною прийшов — це була матір. Поліція повідомляла про це без засудження батька, а однобічно поклала всю відповідальність саме на матір. Чому не покарали батька — питання.
У публічному просторі все більше почали засуджувати сексистські матеріали. І ми радіємо цьому.
Повністю програму слухайте в аудіофайлі
При передруку матеріалів з сайту hromadske.radio обов’язково розміщувати гіперпосилання на матеріал та вказувати повну назву ЗМІ — «Громадське радіо». Посилання та назва мають бути розміщені не нижче другого абзацу тексту
Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:
якщо у вас Android
якщо у вас iOS