![Що відбувається з українськими церквами в окупованому Криму](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2F452254477_122184173012069818_422189955322970558_n.jpg&w=1366&q=75)
Україна досі рухається коридором економічної несвободи, але все ж до виходу з нього — Олександра Ляшенко
Говорили про економічну безпеку і свободу з Олександрою Ляшенко, директоркою Навчально-наукового інституту менеджменту та освіти дорослих Університету економіки та права КРОК, професоркою, докторкою економічних наук.
![Україна досі рухається коридором економічної несвободи, але все ж до виходу з нього — Олександра Ляшенко](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2020%2F12%2Flyashenko_0.jpg&w=1366&q=75)
Олександра Ляшенко: У світовому рейтингу економічних свобод Україна піднялась за останній рік аж на 7 сходинок. Для мене це дуже оптимістична подія. Україна досі рухається коридором економічної несвободи, але все ж до виходу з нього. Ми продовжуємо танцювати на граблях у тих обмеженнях, які стосуються високих корупціогенних чинників. У нас залишається недосконалою правова система, система, що відповідає за право власності – тут є претензії в укладачів рейтингу. Водночас у нас трохи покращилось те, що стосується обмежень у міжнародній торгівлі. Тягловою силою залишається бізнес. Зменшення тортур щодо ведення бізнесу в країні є головною причиною, чому цей напрямок не перестає бути рушійною силою.
Підтримайте Громадське радіо на Спільнокошті
Касові апарати й протести проти них – це не про свободу, як таку. Це про уявлення певного формату безпеки. Це не про економічну безпеку, а про її уявлення. Бізнес постійно вимагає зняття багатьох обмежень, які дійсно є своєрідними кайданами, але з іншого боку у самому веденні обліку за допомогою касових апаратів немає нічого поганого. Намагання держави упорядкувати ведення обліку у малих підприємців є зрозумілим. Протести – це такий собі маркер того, що підприємці абсолютно свідомі того, що це буде обмеженням їхньої свободи.
Повну програму слухайте в аудіофайлі
Громадське радіо випустило додатки для iOS та Android. Вони стануть у пригоді усім, хто цінує якісний розмовний аудіоконтент і любить його слухати саме тоді, коли йому зручно.
Встановлюйте додатки Громадського радіо: