![Свято подяки й урожаю: як євреї святкують Шавуот і до чого тут християнська Трійця](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fpexels-pixabay-265216-scaled.jpg&w=1366&q=75)
Як змінились шкідливі й корисні звички людей в Україні під час карантину?
Український інститут майбутнього опублікував нове соціологічне дослідження.
![Як змінились шкідливі й корисні звички людей в Україні під час карантину?](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2021%2F06%2F1621259239_butylka.jpg&w=1366&q=75)
Про дослідження Українського інституту майбутнього «Алкоголь і локдаун: наскільки більше українці стали пити» розповів Олександр Шульга, доктор соціологічних наук.
Олександр Шульга: 35% опитаних сказали, що не вживають алкоголь, 22% – дуже рідко, 2 рази на рік. Тобто можна говорити про те, що 57% стверджують, що вони ніколи не п’ють або роблять це рідко. Ще 22% сказали, що п’ють 1-2 рази на місяць. 12% сказали, що вживають 3-4 місяць. 9% відповіли, що часто — кілька разів на тиждень або щодня. Чоловіки частіше зізнаються, що вживають алкоголь.
Також ми спитали, чи вплинув локдаун на вживання алкоголю. 82% сказали, що нічого не змінилось. 6% відповіли, що почали пити більше, ще 10% стали пити менше. Гірша ситуація по спорту, фізичних навантаженнях. 23% кажуть про те, що фізична активність впала.
Якщо говорити про тютюнопаління, то 68% опитаних сказали, що не палять, а 32% сказали, що палять тютюн. Якщо порівняти відповіді чоловіків та жінок, то вони катастрофічно різні. Серед жінок 82% відповідають, що не палять, а серед чоловіків це 50%. Ми можемо говорити про те, що антитютюнова кампанія має бути спрямована на чоловіків середнього віку в першу чергу.
Повністю програму слухайте в аудіофайлі
Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:
якщо у вас Android
якщо у вас iOS