![«Військових має мотивувати не кримінальна відповідальність, а командири» — правозахисниця](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fphoto_5240225839516343730_y.jpg&w=1366&q=75)
Законодавець не встигає за змінами в реформі децентралізації — Євген Мироненко
Нещодавно в Інституті майбутнього презентували доповідь про індикатори успішності громад.
![Законодавець не встигає за змінами в реформі децентралізації — Євген Мироненко](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2020%2F11%2FYEvhen-Myronenko.jpg&w=1366&q=75)
Які це індикатори і як просувається реформа децентралізації після місцевих виборів? Ми запитали в експерта з питань місцевого самоврядування Українського інституту майбутнього Євгена Мироненка.
Євген Мироненко: Реформа децентралізації вважається найуспішнішою і такою, що у всіх на слуху, тому що вона стосується кожного громадянина України. Децентралізація дала можливість територіям розвиватися.
Ми говоримо про індикатори, які показують, наскільки успішним є управління в громадах, наскільки вони є фінансово забезпеченими, яким є економічний розвиток в громаді, яка соціальна політика, культурна, спортивна тощо.
Ми пропонуємо громадам ці індикатори успішності, тому що зараз центральна влада і профільне міністерство працює над питанням критеріїв успішності самих громад, але не показується сам шлях, на що потрібно звертати увагу, щоб депутатський корпус міг орієнтуватися в цих сферах.
Підтримайте Громадське радіо на Спільнокошті
Ми говоримо про те, що якщо частка місцевого бюджету в системі місцевих податків і зборів становить менш як 25%, то це означає, що громада не зовсім успішна. Якщо витрачається понад 20% місцевого бюджету на утримання апарату самої місцевої ради, то ціна питання їхнього розвитку є низькою.
Наразі я вважаю, що законодавець трошки не встигає за розвитком реформи децентралізації, постійно доганяє ті події, які вже мали статися. Хоча влада має бути локомотивом, яка веде, роз’яснює всю цю роботу, а не постфактум реагувати на ту чи іншу проблему, яку несе ця реформа.
Повну версію розмови можна прослухати у доданому звуковому файлі.
Громадське радіо випустило додатки для iOS та Android. Вони стануть у пригоді усім, хто цінує якісний розмовний аудіоконтент і любить його слухати саме тоді, коли йому зручно.
Встановлюйте додатки Громадського радіо:
якщо у вас Android
якщо у вас iOS