![На «Коксохімі» ми всі були з посмішками на обличчях — боєць 3 ОШБр](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2FZapysaty.jpg&w=1366&q=75)
«Україна спектаклів»: розмова з доктором філософських наук Тарасом Лютим
Доктор філософських наук, професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА, письменник Тарас Лютий — про шоу-політику, спектакулярність і чому президент не має бути слугою народу
![«Україна спектаклів»: розмова з доктором філософських наук Тарасом Лютим](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2018%2F02%2Ftaras_lyutyy_0.jpg&w=1366&q=75)
«Ми всі маємо збагнути й зрозуміти, що живемо в час великих спектаклів. Шекспір казав: «Весь світ — театр, а люди в ньому актори». Це означає, що в кожному разі ми граємо якусь роль. Але в сучасних умовах стає зрозуміло, що не кожен витримує грати таку роль. Це означає, що мусить бути й певна аудиторія, яка споглядає це шоу. Тому певна частина людей відсувається в осередок, який називається глядач чи пасивний спостерігач.
Треба зробити шоу в такий спосіб, щоб там не знаходилося місця для обговорення, дискусії та діалогу. Ти маєш просто закрити собі рота попкорном і сприймати очима, ти не маєш брати участь як активний дієвець — ти просто спостерігач.
Я не хочу казати, що чиясь аудиторія — негідники, а чиясь бере на себе якусь відповідальність. Всі ми наражаємося на небезпеку бути пасивними глядачами, спостерігачами».
Текстова версія фрагментів розмови — за посиланням. Слухайте повну версію розмови в доданому звуковому файлі.
Програма «МозОК» виходить за підтримки Медійної програми в Україні, яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується організацією Інтерньюс (Internews).