![«Трамп борець з тіньовим урядом, а Сорос керує Камалою Гарріс»: фейки про вибори у США](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fap24206633514285-f8cd9d5c6bffcb33c1c3d4e862ac88155da83781.jpg.webp&w=1366&q=75)
«Це бюджет війни» — депутатка Київради про кошторис столиці на наступний рік
Про ухвалений на наступний рік бюджет Києва та роботу «Пунктів незламності» у столиці розповіла Ксенія Семенова, депутатка Київської міської ради
![«Це бюджет війни» — депутатка Київради про кошторис столиці на наступний рік](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2022%2F12%2FSemenova.jpg&w=1366&q=75)
Ксенія Семенова: Бюджет наступного року — це «бюджет війни». Дохідна його частина — це податки. Ми не втрачаємо цю частину, гроші будуть через те, що у військових великі зарплати. Прогнозовано кошторис прибутків столиці на наступний рік не сильно падає. Але це не доходи від бізнесу, а податки із зарплат військових.
Якщо ж говорити про витрати, то велика сума передбачена для резервного фонду: на випадок надзвичайних ситуацій, продовження ремонту укриттів.
Цього року ми внесли зміни до бюджету на 2022 рік щодо роботи «Пунктів незламності»: утримання інтернет-зв’язку у пунктах, які розміщені у школах. Нині у Києві у кожному районі є намети ДСНС. Також «Пункти незламності» є майже в усіх школах столиці. Не всі працюють протягом дня, відімкнень світла лише за графіком. Ми вдосконалюємо їхню роботу. Ще до нового року ми хочемо зробити у більшості пунктів у школах інтернет, який буде безперебійним. Відпрацьовуємо зараз схему на кількох школах.
Читайте також: Офіс президента порушує умовне політичне перемир’я всередині країни — Лідія Смола про конфлікт через «Пункти незламності»
Держбюджет забезпечує зарплати учителів. Це захищена стаття видатків. Ми подали проєкт рішення про місцеві надбавки працівникам освіти, які допомагають із роботою пунктів незламності.
![](https://static.hromadske.radio/2022/11/punkt-nezlamnosti.png)
Видатки на медицину не зменшилися. Значна частина грошей закладена на програми реабілітації поранених на фронті військовослужбовців та цивільних, підтримку лікарень.
Кошторис прибутків і видатків Києва стане знову «бюджетом миру», коли зможемо робити парки, розвивати спортивну інфраструктуру шкіл. У бюджеті-2023 такого нема взагалі.
Читайте також: Київ засипає снігом, водіїв просять не виїжджати без потреби
Повністю розмову слухайте у доданому аудіофайлі
При передруку матеріалів з сайту hromadske.radio обов’язково розміщувати гіперпосилання на матеріал та вказувати повну назву ЗМІ — «Громадське радіо». Посилання та назва мають бути розміщені не нижче другого абзацу тексту
Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:
якщо у вас Android
якщо у вас iOS