![Не факт, що на війні тебе вбʼють швидше, ніж у тилу — Олег Дьорфлер](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2FD-N-D-D-N-N-.png&w=1366&q=75)
«На свіжу голову». Ефір за 5 грудня. Частина друга
Говоримо про підсумки 100 днів з моменту запуску електронних петицій та про черговий несподіваний стрибок валютного курсу
Звільнити Генерального прокурора України та продовжити енергетичну блокаду Криму — це останні петиції, що набрали понад 25 тисяч голосів на підтримку і мають бути розглянуті главою держави впродовж десяти днів. Та поряд з дійсно актуальними проблемами серед кількох тисяч поданих петицій чимало недолугих, неправильно сформульованих, а більшість нагадує «чолобитні» до «доброго царя», який мав би вирішити будь-що. Чи є майбутнє у електронної комунікації українців з органами влади? Це коментують Андрій Заблоцький, модератор сайту петицій президента та Олеся Архипська, фахівець з питань розвитку інформаційного суспільства Transparency International.
Гривня постояла і знову впала. І досить різко. Останні торги на міжбанківській біржі зафіксували зниження курсу національної валюти відносно долара США відразу на 68 копійок. Чого тоді варті запевнення Національного банку, що там визначили середньозважений курс і різких стрибків не буде, якщо ці стрибки часто збігаються з оптимістичними заявами того ж Нацбанку про стабілізацію? І коли українці матимуть стабільні гроші? Говоримо про це з економістом Олександром Савченко.