![Тисячі дітей зростають в інтернатах, маючи живих біологічних батьків — Литвиненко](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fpexels-pixabay-48794-scaled.jpg&w=1366&q=75)
Нічого більш політичного, аніж пісенний чи спортивний міжнародний конкурс, бути не може — політолог
Боксер Усик планує поїхати в Крим з поясами. Чи може спорт, а також мистецтво бути поза політикою?
![Нічого більш політичного, аніж пісенний чи спортивний міжнародний конкурс, бути не може — політолог](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2021%2F09%2Fusyk-i-poiasy.jpg&w=1366&q=75)
Говорили з директором Школи політичної аналітики Києво-Могилянської академії Максимом Яковлєвим.
Максим Яковлєв: Жодні змагання зі спорту, або пісенні конкурси, якщо говорити про мистецтво, не можуть бути аполітичними. Коли згадується громадянство спортсмена, використовується державна символіка, — це політика у вакуумі. І нічого більш політичного, аніж пісенний чи спортивний міжнародний конкурс, бути не може.
Особисте досягнення будь-якої людини — це велика інвестиція у неї інших людей, інституцій.
- Змагання — політичні, але здобутки кожної людини — це те, що у неї закладено, що вона змогла розвинути, досягнути. Пан Усик не політик, і варто обговорювати його спортивні досягнення.
Для висновків, варто спостерігати весь період діяльності тієї чи іншої людини, однак погляди змінюються, трансформуються.
- Якщо є якийсь умовний політик чи політикиня, який зараз підтримує євроінтеграцію, а 20 разів до того сказав чи сказала, що він або вона за російську мову, як другу державну, то беремо до уваги останні події. Так влаштована людська психіка.
У таких випадках мають бути прописані правила чи кодекс етики. Щось на кшталт того, що не обіймаємося з іншими спортсменами при врученні медалей, при виконанні гімну не робимо забороненого кодексом та інше. Але цікаво, які будуть санкції для порушників.
Повністю програму слухайте в аудіофайлі
При передруку матеріалів з сайту hromadske.radio обов’язково розміщувати гіперпосилання на матеріал та вказувати повну назву ЗМІ — «Громадське радіо». Посилання та назва мають бути розміщені не нижче другого абзацу тексту
Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:
якщо у вас Android
якщо у вас iOS