![Тисячі дітей зростають в інтернатах, маючи живих біологічних батьків — Литвиненко](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fpexels-pixabay-48794-scaled.jpg&w=1366&q=75)
Через зловживання Інтернетом підлітки не готові до конфліктів у реальному житті, — психологиня
Як Інтернет змінює життя підлітків? Коментує докторка психологічних наук Любов Найдьонова
![Через зловживання Інтернетом підлітки не готові до конфліктів у реальному житті, — психологиня](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2017%2F11%2Finternet-1280259_960_720.jpg&w=1366&q=75)
У студії Громадського радіо — психологиня Любов Найдьонова. Вона розповіла про шкоду, яку спричиняє зловживання Інтернетом дітям та підліткам:
«Зловживання екранним часом, перебуванням у віртуальному просторі – є шкідливим. Що таке зловживання? У нас 11% підлітків можуть вважатися важкими споживачами Інтернету. Це значить, що більше чотирьох годин на добу людина витрачає свій вільний час, а інколи це час, який відривається від того, що треба було зробити, саме на Інтернет-практику. По-перше, це бюджет часу, ми втрачаємо час, який можна було б спрямувати на розвиток. По-друге, ми виявили найбільш шкідливі форми проведення часу в Інтернеті, які негативно впливають на всі аспекти психологічного благополуччя – і на стосунки з людьми, і на стосунки з собою, і на власний розвиток дитини. Це онлайн-ігри та Інтернет-серфінг – коли користувач заходить в мережу без конкретної мети», – зазначила вона.
Вона також звернула увагу на те, що зловживання Інтернетом у підлітків негативно впливає на їхню тілесність:
«Чим більше дитина перебуває в Інтернеті, тим менше розвивається її тіло. Це пов’язано з координацією, розташуванням себе у просторі, а з тілесністю пов’язана впевненість в собі, багато психологічних моментів», – сказала вона.
За її словами, дітям, які багато часу проводять в мережі, складніше долати конфлікти в житті:
«Діти не навчаються долати конфлікти, нема такого щоденного спілкування. Дитина навчається, і потім до великих конфліктів це не доходить. А тут – щось не подобається, розфрендив, і конфлікту нема, але в житті то ці конфлікти залишаються, ми маємо навчитися з ними щось робити. Це полегшене спілкування має певний негативний момент, діти менше борються за свої права, стають більш інфантильні», – пояснила Любов Найдьонова.
Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.