![Що відбувається з українськими церквами в окупованому Криму](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2F452254477_122184173012069818_422189955322970558_n.jpg&w=1366&q=75)
Мовчання Вакарчука про намір балотуватися може бути частиною кампанії — соціолог
В трійку електоральних симпатій українців за листопад 2017 року увійшли Тимошенко, Порошенко, Вакарчук — за даними Соціологічної групи «Рейтинг»
![Мовчання Вакарчука про намір балотуватися може бути частиною кампанії — соціолог](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2017%2F12%2Fmysiv_2.jpg&w=1366&q=75)
Суспільно-політичні настрої населення: хто з політиків найпопулярніший серед українців? Про останнє дослідження політичних настроїв, яке проводилося в листопаді, розповідає заступник директора Соціологічної групи “Рейтинг” Любомир Мисів.
Любомир Мисів: Лідером електоральних симпатій українців залишається партія «Батьківщина» і ї лідер Юлія Тимошенко очолює президентський рейтинг.
Вікторія Єрмолаєва: Якщо б вибори президента проводилися місяць тому, президентом би стала Юлія Тимошенко?
Любомир Мисів: В принципі, так.
Ірина Славінська: Але це електоральні симпатії партії чи лідерці? Як питання було сформульоване?
Любомир Мисів: «Як би ви проголосували, якщо б вибори відбулися наступної неділі?».
Якщо ми подивимось на цифри, рейтинг Тимошенко є 15,8%, він на 1% нижчий за рейтинг партії. На другому місці «БПП» і на другому місці у рейтингу президентів є Петро Порошенко. Розрив невеликий з Тимошенко, 2%. Трійку лідерів ми змоделювали дещо по-інакшому. Там є Святослав Вакарчук, про нього дуже багато останнім часом говорили. Там є певні електоральні симпатії.
Ірина Славінська: Це цікаво, Вакарчук же не заявляє про свої амбіції. Я в рейтингах час від часу зустрічаю ці дані про великі електоральні шанси Вакарчука, який не заявляв про своїй наміри балотуватися. Звідки це бажання поексперементувати?
Любомир Мисів: Про Вакарчука вже говорять в президентському рейтингу як мінімум рік.
Ірина Славінська: І вже рік він не заявляє про те, що збирається балотуватися.
Любомир Мисів: Те, що він не заявляє, не означає, що він не буде балотуватися. Це також є елементи якоїсь, скажемо, політичної кампанії. Тому говорити про Вакарчука ми можемо зараз у вигляді якихось певних очікувань населення стосовно нових якихось політиків. Це нова зірка на політичному тлі України, до кампанії президентської залишилося ще 1,5 року, який буде рейтинг тоді Вакарчука і інших кандидатів, трохи зарано говорити.
Ірина Славінська: Звідки загалом ця ідея запитати про Вакарчука?
Любомир Мисів: Питання Вакарчука вже активно обговорюється останні місяці, не ставити його в рейтинг – моветон.
Повну версію розмови слухайте у звуковому файлі або у відеотрансляції.