![Тисячі дітей зростають в інтернатах, маючи живих біологічних батьків — Литвиненко](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fpexels-pixabay-48794-scaled.jpg&w=1366&q=75)
Бойлери VS централізована гаряча вода: за і проти
У першому випуску нашої нової програми «Реформатори» допомагаємо президенту з комунальною реформою. Бойлери чи централізоване постачання гарячої води — що обрати, щоб зекономити?
![Бойлери VS централізована гаряча вода: за і проти](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2019%2F05%2FGaryacha-voda.jpg&w=1366&q=75)
В цій програмі поговоримо про таке:
- Чи легко відмовитися від централізованої гарячої води?
- На що скаржаться ті, хто нею вже не користується?
- Чого прагнуть споживачі, які отримують цю послугу?
З першого травня в Україні почав діяти новий закон про житлово-комунальні послуги. У ньому передбачено, що споживачі можуть відмовитися від таких послуг, якщо забажають. Причому, наприклад, гарячу воду можна відключити як для своєї квартири, так і для всього будинка. Але чи дієвий прописаний в законі порядок відключення? Чи можуть скористатися ним прості мешканці, наприклад, столиці? І які аргументи мають ті, хто хоче від’єднатися від централізованої мережі, а також ті, хто проти відключення? Наш колега Григорій Пирлік повернувся зі свого польового дослідження з усіма роз’ясненнями.
![](https://static.hromadske.radio/2019/05/Centralizovane-postachannya-garyachoyi-vody.jpeg)
Традиційно українці звикли вважати, що за все у цілій країні відповідає президент: погані дороги — винний він, дорогий бензин — його відповідальність, мало не лампочки в під’їздах він має міняти. Але реальність складніша. На кожній ділянці і кожній структурі є своя відповідальна персона. Тому у нас у студії сьогодні не президенті не новообраний президент, а експерт, котрий таки знає все про гарячу воду, опалення, бойдери і подібні речі. Це директор структурного підрозділу «Енергозбут» КП «Київтеплоенерго» Костянтин Лопатін.
В нього ми запитали, зокрема про те, чому в регіонах відключення від централізованого гарячого водопостачання вже стало традицією, а в столиці тільки почали до цього приходити?
![](https://static.hromadske.radio/2019/05/Kostyantyn-Lopatin-1.jpg)
У Кривому Розі, 600-тисячному індустріальному місті з 5-ма тисячами багатоквартирних будинків централізованого постачання гарячої води немає вже кілька років. І це — не проблема для містян. Гарячу воду в Кривому Розі відключали «на профілактику» регулярно щонайменше раз на рік на два місяці. Ще до остаточного відключення міські чиновники радили мешканцям купувати бойлери, мовляв, централізоване гаряче водопостачання – то неабияка розкіш. І от у 2014 році як вимкнули на профілактику, так уже і не увімкнули. Як живе місто без централізованої подачі гарячої води – в нашому сюжеті.
![](https://static.hromadske.radio/2019/05/Kryvyy-Rig.jpg)
Програму можна переглянути на YouTube сторінці Громадського радіо.
Програма «Реформатори» виходить за підтримки Медійної програми в Україні, яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується організацією Інтерньюс (Internews)