![Чому сировинно-аграрна економіка України є проблемою: пояснює економіст](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fpexels-tomfisk-1595104-scaled.jpg&w=1366&q=75)
Як підприємці реагують на реформу децентралізації? Пояснює дослідник Київської школи економіки
У студії — дослідник Київської школи економіки Олексій Гаманюк.
![Як підприємці реагують на реформу децентралізації? Пояснює дослідник Київської школи економіки](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2020%2F02%2FIMG_20190820_210032.jpg&w=1366&q=75)
Олексій Гаманюк — співавтор статті про децентралізацію «Розмір має значення: доходи менших громад зростають швидше, ніж у більших».
Олексій Гаманюк: Ми вирішили подивитися, наскільки змінилися доходи місцевих бюджетів після того, як почалася реформа децентралізації. Там, де створили громади, порівняно з тими населеними пунктами, які не об’єдналися в об’єднані територіальні громади. Наші дослідження показали, що зросли надходження від єдиного податку з фізичних осіб, але якщо громада була створена маленького розміру (менше 5 тисяч жителів), то вони зросли значно більше. Якщо громада маленька, то єдиний податок з фізичних осіб зріс на 16%, порівняно з не громадами, а у великих громадах лише на 5% швидше, ніж в не громадах. Ми бачимо тут такий «ефект соціального контролю», тобто, люди бачать, як витрачаються їхні кошти, тому вони більше довіри мають, більше платять.
Повну розмову слухайте в аудіофайлі