![Тисячі дітей зростають в інтернатах, маючи живих біологічних батьків — Литвиненко](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fpexels-pixabay-48794-scaled.jpg&w=1366&q=75)
Пацієнти часто хочуть, щоби їм усі були винні, але не думають про власну відповідальність — лікарка
Говоримо про комунікацію між лікарем і пацієнтом.
![Пацієнти часто хочуть, щоби їм усі були винні, але не думають про власну відповідальність — лікарка](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2020%2F09%2Fjulia-volodarska.jpg&w=1366&q=75)
Гостя — лікарка, тренерка, консультантка Юлія Брикульська.
Юлія Брикульська: Бар’єри між лікарями і пацієнтами дуже відчутні. Складно сказати, чому саме так сталося. Можливо, багаторічна відсутність реформування системи охорони здоров’я вплинула на це. Однозначно вплинула відсутність нормального фінансування.
Я думаю, лікарі вигорають, тому комунікація трошки страждає. Відсутнє поняття розділення відповідальності. Тут можна сказати, що це недоопрацювання з двох сторін: і з боку медиків, і з боку наших громадян. Тому що вони дуже часто хочуть, щоб їм були винні: громада, держава, медична спільнота і лікар в тому числі. Але дуже мало розуміють власну відповідальність за будь-яку ситуацію і власне здоров’я. Тому наші колеги за кордоном давно пропагували і зараз пропагують це розділення відповідальності. Коли лікар дійсно зобов’язаний надати повноцінну інформацію, поставити правильний діагноз, призначити лікування. Але пацієнт має право обирати, яким шляхом він хоче піти. І це дуже правильно, як на мене.
Повну програму слухайте в аудіофайлі
Громадське радіо випустило додатки для iOS та Android. Вони стануть у пригоді усім, хто цінує якісний розмовний аудіоконтент і любить його слухати саме тоді, коли йому зручно.
Встановлюйте додатки Громадського радіо: