![Ірина Фурман: «Європейці програють українцям за якістю і швидкістю сервісу»](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2F1200kh750-17.png&w=1366&q=75)
Тільки у чверті українських селян є централізоване водопостачання, — Сороковський
В’ячеслав Сороковський, експерт з питань децентралізації Швейцарсько-українського проекту ДЕСПРО переконаний: об’єднуючись, люди стають справжньою місцевою владою
В’ячеслав Сороковський, експерт з питань децентралізації Швейцарсько-українського проекту ДЕСПРО переконаний: об’єднуючись, люди стають справжньою місцевою владою. А проект ДЕСПРО по забезпеченню централізованим водопостачанням сільські території допомагає в цьому.
Ситуація з забезпеченням централізованого водопостачання в українських селах стабільно погіршується. За останні роки цей показник знизився більше ніж в два рази і становить тільки 22%. Саме тому проект пропонує сільським громадам вирішення цієї проблеми шляхом об’єднання. Аби стимулювати громаду ДЕСПРО виділяє кошти на реалізацію проекту.
Окрім того, свою частину повинні зібрати селяни. В проекті також мають взяти участь та виділити гроші і обласні або центральні органи влади.
Такі проекти допомагають громаді згуртуватися, повірити в свої сили та змінити філософію співпраці з центральними органами влади. Сороковський запевняє успіхи вже є: «Зміни відбуваються перш за все в головах людей».
ДЕСПРО вдалося за шість років реалізувати 78 проектів, тобто 78 сіл отримали водопостачання. «Всі вони живі, мережі працюють, там є люди, які за це відповідають. Збираються тарифи, щоб покрити видатки по утриманню. Люди говорять дуже важливі речі, що змінилася система цінностей в селі.
Завдяки проектам на перший план вийшли молоді лідери. У нас є приклад, коли людина з групи управляння проектом згодом стала сільським головою», — розповідає експерт.