![Не факт, що на війні тебе вбʼють швидше, ніж у тилу — Олег Дьорфлер](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2FD-N-D-D-N-N-.png&w=1366&q=75)
Кримських правозахисників рятує від переслідувань лише публічність – журналістка
У День прав людини поговорили про ситуацію в окупованому Криму та дізнались про становище правозахисників.
![Кримських правозахисників рятує від переслідувань лише публічність – журналістка](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2017%2F01%2Fvirtosu.jpg&w=1366&q=75)
Про те, як працюють кримські правозахисники, які виїхали з окупованих територій та які історії увійшли у книгу «Кримський альбом: історії правозахисників» поговорили з Іриною Виртосу, журналісткою Центру прав людини ZMINA та Ескендером Барієвим, керівником Кримськотатарського ресурсного центру.
Ірина Виртосу: Книга була видана на початку цього року, було кілька презентацій. В ній історії 22 українських кримських правозахисників і правозахисниць, яких ми добре знаємо і можемо прослідкувати їх долю з 2014 року. Наприклад, є кримськотатарські правозахисники, які лишились там і їх рятує лише їх публічність. Деякі герої говорять про високий рівень небезпеки та були змушені відмовитися від публікації у книзі. Збір матеріалів тривав близько 3 місяців, а потім ми, Центр прав людини ZMINA, ініціювали публікацію цієї книжки.
Ескендер Барієв: На сегодня по нашим данным 98 человек являются фактическими узниками, из них 11 человек под условным сроком или домашним арестом, а 87 – люди, которые находятся в СИЗО на территории окупированного Крыма либо Российской Федерации.