![Погано — «забивати людиною» цвяхи — Євген Спірін про армію](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2F1200x750-copy-150x-20-3.jpg&w=1366&q=75)
Пожежу у зоні відчуження могли спричинити сталкери — Ярослав Ємельяненко
Які масштаби пожежі, коли бачиш це все на власні очі? Що постраждало найбільше?
![Пожежу у зоні відчуження могли спричинити сталкери — Ярослав Ємельяненко](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2020%2F04%2Funnamed-7.jpg&w=1366&q=75)
На зв’язку — член Громадської ради при Держагентстві України з управління зоною відчуження Ярослав Ємельяненко.
Ярослав Ємельяненко: Пожежа проходить контрольовано, під наглядом МНСників.
Коли йдеш саме по пожежі, бачиш підняття рівня радіації в кілька разів. Але воно дуже стрімко падає, як тільки відходимо від пожежі. Але коли щось горить в Чорнобильській зоні, воно підіймає з ґрунту, з трави, що натягує радіацію, піднімається вертикальним стовпом до атмосфери. І потім ця радіоактивна хмарка вилітає за межі Чорнобильської зони. Летить воно і на Київ, і на Іванків, і на Північ. Куди дме вітер, туди і летить. Так містяться радіонукліди, але в тих кількостях, у яких вони не можуть нанести шкоди людям.
Цього разу підпали відбулися там, де немає нікого. Підпал стався за місцем тропи сталкерів-нелегалів.
Повну розмову слухайте в аудіофайлі