![Погано — «забивати людиною» цвяхи — Євген Спірін про армію](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2F1200x750-copy-150x-20-3.jpg&w=1366&q=75)
Що буде з цінами на продукти в Україні?
Якщо немає доріг, якщо немає безпечного підвозу, то в магазинах будуть пусті полиці.
![Що буде з цінами на продукти в Україні?](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2022%2F03%2Fmartijn-baudoin-4z0-2mQE7io-unsplash-e1647767316216.jpg&w=1366&q=75)
Гість — економіст Олег Пендзин.
Олег Пендзин: В країні дефіциту немає. Запасів продовольства в країні вистачає, щоб забезпечити всі потреби українців. Держава ввела державне врегулювання на ціни, ми перебудовуємо економіку на воєнний лад. І в межах цього перебудування чітко формується обсяг критичного імпорту, який потрібний для забезпечення продовольства, і, можна відверто сказати, що на сьогодні відновлюється в нормальний режим роботи постачання в торговельні точки необхідної кількості продовольства.
- Сьогоднішня інфляція десь становить 10% з початку року. Ціни дійсно підросли. Але те, що відбувається — такий легкий режим переведення економіки на воєнні рельси.
Були проблеми з обмінними пунктами, з валютою, курс підскочив. Але зараз він стабілізувався, Нацбанк починає знімати обмеження. Тобто ми повертаємося до того режиму, в якому жили до 24 числа. За великим рахунком і тут ситуація більш-менш стабілізувалася.
Маємо надію, що принаймні в тих регіонах, де немає активних воєнних дій, життя буде мало відрізнятися від тих засад, які були до 24 числа.
Сьогодні уряд робить все, щоб інфляція не зростала і щоб люди не відчули на собі падіння власних доходів.
- Якщо немає доріг, якщо немає безпечного підвозу, то в магазинах будуть пусті полиці. Але це проблеми логістики, підвозу, а не наявності чи відсутності товару взагалі. Якщо підвіз пов’язаний з ризиком — ніхто везти не буде.
Повністю програму слухайте в аудіофайлі