![Тисячі дітей зростають в інтернатах, маючи живих біологічних батьків — Литвиненко](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fpexels-pixabay-48794-scaled.jpg&w=1366&q=75)
Із цієї війни вийде хтось один, і це буде Україна — Тамара Горіха-Зерня
Лауреатка Шевченківської премії про війну.
![Із цієї війни вийде хтось один, і це буде Україна — Тамара Горіха-Зерня](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2022%2F03%2Fperemozheukraina-e1646989802594.jpg&w=1366&q=75)
9 березня, у день народження Тараса Шевченка, оголосили переможців Національної премії Тараса Шевченка. Цього складного року премію за роман «Доця» отримала письменниця Тамара Горіха-Зерня.
Тамара Горіха-Зерня: Те, що ми писали в «Доці» як про локальну історію Донеччини, насправді є історією всієї України. Те, що відбувається зараз, дуже страшно. Коли мене питають, їхати або лишатися, моє перше питання «чи є у вас діти?». Якщо діти є, я намагаюся переконувати виїжджати. Діти не мають бачити та чути цю війну. І будь-яку іншу. Всі інші, я вважаю, повинні допомагати будь-яким способом: захищати, готувати, сітки плести, коктейлі Молотова робити тощо.
«Ми згуртовані та сильні»
Тамара Горіха-Зерня: Ворог розраховував на нашу паніку та розгубленість. Вони були абсолютно не готові до того, що ми такі згуртовані та сильні. Вони вже мали можливість познайомитися з нами не один раз, але вони настільки засліплені пихою, що нічого не зрозуміли. росія своєю імперською амбіцією загрожує всьому світу. Я впевнена, що з цієї війни вийде хтось один, і це буде Україна. росії ми просто переламаємо хребет. Цю країну ми зробимо безпечною та не шкідливою для довкілля. Можливо, вона залишиться у своїх межах, можливо усохне або розпадеться. Головне — вони не матимуть сил і можливостей погрожувати світу. Це наша місія. Ми б’ємося не тільки за себе, ми б’ємося за весь світ. Це велика честь і відповідальність. Це історична мить, яку принаймні потрібно зафіксувати та запам’ятати. Не кожному поколінню випадає нагода таке побачити. Нам випала.
Повністю програму слухайте в аудіофайлі
Слідкуйте за найоперативнішими оновленнями у Twitter Громадського радіо
Також підписуйтеся на наш Telegram-канал Новини від Громадського радіо
Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:
якщо у вас Android
якщо у вас iOS