![У Росії прорвало греблю, у зоні підтоплення є люди — ЗМІ](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fdanube-river-7522608_1280-450x290.webp&w=1366&q=75)
Швидкість до 100 км/год: на Рівненщині майстри виготовляють унікальні багі для ЗСУ
На Рівненщині група волонтерів на основі японських позашляховиків виготовляє повнопривідні багі для Збройних сил України. Завдяки високому кліренсу автомобілі можуть долати будь-яку місцевість та розвивати швидкість до 100 км/год, розповідає волонтер Андрій Друзенко:
«На їхній запит ми почали експериментувати. Витратили певну суму коштів. Прийшла така ідея, щоб займатися саме перероблюванням джипів, рамних джипів під багі. Перша модель була перероблена з «Міцубісі Паджеро», інша — з «Хюндай Галлопер». Ми постійно експериментуємо. Одну модель хочемо зробити на 8 чи 10 місць. Зараз в розробці. Три моделі на виході. Є запит на моделі, які будуть суто для вивозу поранених бійців».
![](https://static.hromadske.radio/2022/08/296314997_744921910102153_7413695870657647083_n.jpg)
Дві перші моделі вже пройшли необхідну обкатку та готові до використання у боях. Ще три моделі — будуть готові незабаром, додає Зорян Наумець:
«Наші експлуатаційні тести, коли машина отримує максимально сильно, вони вже у нас пройшли. Те, що мало зламатися, вже зламалося та змінено, якісь технічні недоробки вже усунені. У важких умовах експлуатація теж відбувалася. Навіть були у Карпатах ці машини. Навіть їхали на високу гору. Їхали, спускалися, дивилися».
![](https://static.hromadske.radio/2022/08/296044534_781932322829111_5135922854458124311_n.jpg)
Унікальність цих багі у тому, що вони — повнопривідні, високої якості та полегшеної форми, мають більшу прохідність та високу швидкість.
«Крім того, у цих багі є лебідка, нею витягували навіть ЗІЛ. І при цьому дуже висока швидкість. Всі багі, які були до цього часу, робляться на базі ВАЗів, «Жигулів». Але японський автопром вищої якості та надійніший»,— пояснює волонтер Андрій Друзенко.
![](https://static.hromadske.radio/2022/08/296090413_1328186827962717_6243222952963794877_n.jpg)
Збирають багі близько місяця командою з чотирьох майстрів. Своїми знаннями та доробками вони готові ділитися з винахідниками з інших областей. Надалі, кажуть волонтери, вони готові створювати й інші моделі — все залежить від запиту військових та наявності коштів. До речі, до збору останніх можуть долучатися усі охочі. У майбутньому волонтери планують створити сайт з інформацією про використані гроші.
Денис Грищук, Рівне, Громадське радіо
Читайте також: В Україні створили ексклюзивне багі для фронту «Мамай» і планують серійне виробництво
Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:
якщо у вас Android
якщо у вас iOS