![Підозрюваному у вбивстві Ірини Фаріон може загрожувати довічне ув'язнення — прокурор](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2F8668bb46-eca0fb9c9676467526b3d3ef789d2b70-e1722062125605-450x290.jpg&w=1366&q=75)
П’ять шкіл на Волині закрили на карантин
П’ять шкіл на Волині тимчасово зупинили навчання через зростання кількості хворих на грип і ГРВІ. Дві школи у Камінь-Каширському, по одній у Маневицькому, Луцькому та Горохівському районах.
У Центрі первинної медичної допомоги Луцька скупчення людей через зростання захворюваності на грип та ГРВІ немає. У коридорі стоять лучан — родина Мельників. Дружина Альона розповідає: на прийом до сімейної лікарки прийшла з двома дітьми й чоловіком, які почуваються зле.
![](https://static.hromadske.radio/2020/01/mel-nyky-e1580040717878-1024x614.jpg)
«Кашель, нежить, температура висока вже третій день тримається. Ми прийшли, щоб нас послухали. Я зараз годую дитину груддю, тому мені всі ліки не можна. Тобто треба, щоб лікар порекомендував, тому ми от прийшли почути якісь рекомендації. У понеділок прийшов чоловік, йому відкрили лікарняний, а за пару днів і я. От ми вже приїхали всі разом, чоловіка будуть доліковувати й тоді вже мене», — розповідає вона.
Від початку року до кожного сімейного лікаря Луцького центру первинної медичної допомоги щодня звертаються по 5-6 пацієнтів із симптомами ГРВІ, — каже сімейна лікарка Ірина Андрійчишена.
«Грип набагато важче перебігає, ніж ГРВІ. Вірус грипу уражає нижні дихальні шляхи. У людини набагато гірша інтоксикація. Температура одразу, в перший день підіймається до 38,5 градусів. У людини виражена ломота в тілі. Застуда перебігає більш легко. Людина може бути активна, але відчуває нежить, дискомфорт від слизових виділень з носа. Температура може бути від субфебрильної до 38 і не вище», — каже Ірина Андрійчишена.
![](https://static.hromadske.radio/2020/01/likarnia-1-1024x768.jpg)
79 тисяч волинян захворіли на грип і гострі респіраторні вірусні інфекції від початку епідемічного сезону, який розпочався торік наприкінці вересня. Це — майже 8% від усього населення регіону. Про це розповіла Ірина Єнжиєвська, завідувачка відділу обласного лабораторного центру. За її словами, станом на 24 січня перевищення епідемічного порогу захворюваності зафіксували у 4 районах області — Камінь-Каширському, Локачинському, Маневицькому, Любешівському та у місті Нововолинську.
![](https://static.hromadske.radio/2020/01/YEnyzhevs-ka-1024x768.jpg)
«Приріст захворюваності за цей тиждень становить 30%. Взагалі цього тижня захворіли понад 5700 осіб. Це на 1300 осіб більше, аніж попереднього тижня. Збільшення захворюваності ми спостерігаємо у всіх вікових груп, але найбільше хворих серед дітей від 5 до 17 років. На сьогодні переважають ГРВІ, поки що лабораторного випадку підтвердженого грипу у нас в області не зареєстровано», — говорить Єнжиєвська.
За останній тиждень в області зросла кількість школярів, які захворіли на гострі респіраторні вірусні інфекції — каже Олександр Ткачук, заступник начальника обласного управління освіти, науки та молоді.
![](https://static.hromadske.radio/2020/01/tkachuk-e1580040417454-1024x721.jpg)
«Хвиля захворюваності докотилася і до нас. У нас вже з’явилися випадки закриття закладів освіти. Закриті уже 5 ЗОШ у 4 районах. Це, зокрема, в Камінь-Каширському — дві школи, Маневицькому, Луцькому і Горохівському по одній школі. Тобто поріг захворюваності уже перевищено на 20%».
Лікарі-епідеміологи обласного лабораторного центру проводитимуть щоденний моніторинг захворюваності серед школярів.
Петро Юровчик, Волинь, Громадське радіо