![У Росії прорвало греблю, у зоні підтоплення є люди — ЗМІ](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fdanube-river-7522608_1280-450x290.webp&w=1366&q=75)
У Чернівцях жителі одного з мікрорайонів посадили та прикрасили новорічну ялинку самостійно
![У Чернівцях жителі одного з мікрорайонів посадили та прикрасили новорічну ялинку самостійно](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2020%2F12%2F133804093_917138685694593_8720280612437711316_n.jpg&w=1366&q=75)
У Чернівцях міська влада змінила місце розташування традиційних різдвяних ялинок і замість звичних місць у мікрорайонах, встановила їх у парках міста. Жителі кількох вулиць вирішили не обурюватись, а встановити власну ялинку.
Підтримайте Громадське радіо на Спільнокошті
Про те, що на звичному місці цього року на бульварі Героїв Крут не буде ялинки, мешканці мікрорайону дізнались вже у 20-х числах грудня. У попередні роки святкове дерево завжди встановлювали і прикрашали комунальні служби, але цьогоріч вирішили обмежитись двома ялинками у місцевих парках та однією — у центрі міста.
![](https://static.hromadske.radio/2020/12/133547682_1074639732949712_5737707793509562968_n-2.jpg)
Обурення у фейсбук-спільноті переросло у пропозицію — створити власний осередок свята. Говорить громадський активіст Дмитро Глиняний:
«Пам’ятаю ще зі свого дитинства, так як я виріс там на Бульварі, там колись була ялинка. її з часом знищили, чи вона віджила своє — я не знаю. Питали, чому не встановлюють, і подали мені гарну ідею, щоб ми її посадили. Я, пам’ятаючи своє дитинство, подумав що було би добре її тут посадити, щоб вона в нас була завжди».
Блакитну чотириметрову ялинку Дмитро Глиняний знайшов аж у вижницькому лісгоспі — це один із гірських районів Чернівецької області. Дерево привезли і висадили в ґрунт, прикрашати домовились в суботу о 19 вечора, щоб усі охочі могли підійти і приєднатись до дійства. Скинулись грошима — купили електричні гірлянди, також жителі поприносили чимало власних ялинкових іграшок. Розповідає жителька бульвару Героїв Крут Лариса Ключевська:
«Вийшли різновікові категорії населення. Мами, бабусі, дідусі, дітки, молодь, — усі прикрашали цю ялинку».
![](https://static.hromadske.radio/2020/12/133652669_396356464758356_2699004818311589720_n.jpg)
У жителів бульвару Героїв Крут та прилеглих вулиць є свої традиції, пов’язані з новорічними ялинками — одразу після опівночі в новорічну ніч сюди сходяться друзі, сусіди, знайомі, просто мешканці, і тут-таки продовжують святкувати, знайомитись і навіть танцювати. Цьогорічний карантин вніс свої корективи — усі будуть в масках та на поважних відстанях. Але це навряд чи заважатиме святу, розповідає голова громадської організації Активний Бульвар Віталій Аврам:
«Ялинка була завжди, її ставило завжди місто, різану, в центрі, але не було якогось такого духу Різдва в повному розумінні цього слова. А тут люди самі — хто приносив іграшки, хто грішми допоміг, і за рахунок цього, коли люди самі прикрасили цю ялинку, вони самі за нею доглядають, і більше того, зараз у людей буде символ Різдва — свій, районний. Це більше ціниться, коли своїми руками зроблено, ніж коли хтось інший поставив».
![](https://static.hromadske.radio/2020/12/133518637_323116332154646_8654324966386319162_n.jpg)
Комунальники теж на залишились осторонь. Якщо у вечір прикрашання ялинку підключали до електроструму в одній із квартир неподалік, то Міськсвітло приєднало її до загальної міської мережі живлення, і тепер щовечора гірлянди на ній будуть вмикатися разом із ліхтарями бульвару Героїв Крут.
Надія Величко, Громадське радіо, Чернівці
Громадське радіо випустило додатки для iOS та Android. Вони стануть у пригоді усім, хто цінує якісний розмовний аудіоконтент і любить його слухати саме тоді, коли йому зручно.
Встановлюйте додатки Громадського радіо: