facebook
--:--
--:--
Ввімкнути звук
Прямий ефiр
Аудіоновини

НАСА випробувало галактичну GPS

У навігації використовуються рентгенівські сигнали пульсарів

1x
Прослухати
--:--
--:--

НАСА провело успішні випробування системи навігації, в якій використовуються рентгенівські сигнали пульсарів. Про це повідомляється на сайті космічного агентства.

Експеримент проводили за допомогою апарата NICER (Neutron-star Interior Composition Explorer), встановленого на МКС. Пристрій протягом двох днів в листопаді 2017 року стежило за чотирма пульсарами і на основі їх сигналів визначало, в якій точці орбіти знаходиться космічна станція.

Отримані координати порівняли з інформацією від GPS, виявилося, що NICER вираховував положення МКС в межах радіусу 16 кілометрів. Такий результат зберігався протягом усього експерименту.

Як наголошується в прес-релізі НАСА, система GPS визначає місцезнаходження з точністю до кількох метрів, але для космосу, де відстань вимірюється мільйонами кілометрів, така точність не потрібна. В агентстві розраховують домогтися точності NICER в «сотні метрів».

Пульсари – обертові нейтронні зірки з сильним магнітним полем, джерела радіо-рентгенівського випромінювання. Сигнали пульсарів приходять на Землю у вигляді періодично повторюваних імпульсів.

Поділитися

Може бути цікаво

У Британії виставили на продаж будинок, де отруїли Скрипаля

У Британії виставили на продаж будинок, де отруїли Скрипаля

28 хв тому
СБУ знищила російські судна забезпечення та системи ППО окупантів

СБУ знищила російські судна забезпечення та системи ППО окупантів

53 хв тому
На війні загинув колишній фіксер американського телеканалу ABC

На війні загинув колишній фіксер американського телеканалу ABC

1 год тому
Політика як німців, так і совєтів, підживалювала взаємну ненависть між українцями та поляками, — історик

Політика як німців, так і совєтів, підживалювала взаємну ненависть між українцями та поляками, — історик

1 год тому