![У Росії прорвало греблю, у зоні підтоплення є люди — ЗМІ](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fdanube-river-7522608_1280-450x290.webp&w=1366&q=75)
Бойовики не включають брата до списку на обмін, ймовірно, тому, що немає «вироку» — сестра заручника «ЛНР» Сагайдака
![Бойовики не включають брата до списку на обмін, ймовірно, тому, що немає «вироку» — сестра заручника «ЛНР» Сагайдака](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2020%2F02%2Fsahaydak-e1581010338461.jpg&w=1366&q=75)
Бойовики так званої «ЛНР» не подають заручника Романа Сагайдака до списків на обмін, оскільки так званий суд ще розглядає апеляцію у його справі.
Про це в інтерв’ю Громадському радіо повідомила його сестра Анна Сластнікова.
«Пов’язано це з тим, що поки незакінчений відносно нього судовий процес, тобто майно у нього вже фактично вилучили — на верстатах працюють, ювелірне обладнання вже запущено в роботу, на ньому вже заробляють гроші, а вироку, який набрав чинності — немає. Було рішення першої інстанції — його скасувала апеляційна інстанція. На даний момент в першій інстанції знову розглядаємося», — сказала вона.
Водночас, за словами Анни Сластнікової, українська сторона постійно включає її брата до списку на обмін.
Вона зазначила, що у тюрмі Роман познайомився із луганчанами — братами Володимиром та Олександром Данильченками — їм бойовики закидали держзраду. Анна каже: брат попросив її допомогти включити цих чоловіків у списки на обмін. Вона зробила це за аналогічною процедурою — як і у випадку із Романом. Зрештою, братів Данильченків визволили 29 грудня, а Роман Сагайдак і досі у заручниках.
Нагадаємо, у червні 2017 року жителя окупованого міста Сорокине Романа Сагайдака бойовики викрали у центрі Луганська. У листопаді 2018-го його засудили 13 років позбавлення волі із конфіскацією майна. Спочатку бойовики закидали йому шпигунство, але зрештою зупинилися на статті «шахрайство». Нині Роман намагається оскаржити вирок у так званому «суді».
Раніше Громадське радіо повідомляло, що батько Романа Сагайдака став нев’їзним на окуповану територію Луганської області. Водночас він є свідком так званій «справі» свого сина.