![У Росії прорвало греблю, у зоні підтоплення є люди — ЗМІ](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fdanube-river-7522608_1280-450x290.webp&w=1366&q=75)
Мітинг у Рівному: жителі навколишніх сіл не хочуть об'єднуватися з обласним центром (фото)
![Мітинг у Рівному: жителі навколишніх сіл не хочуть об'єднуватися з обласним центром (фото)](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2020%2F02%2Fmitynh.jpg&w=1366&q=75)
У Рівному біля облдержадміністрації мітингували жителі навколишніх сіл. Люди незгодні з перспективним планом об’єднання громад та хочуть створити окрему об’єднану громаду із центром у селі Городок.
На мітинг прийшли декілька сотень мешканців сіл Городок, Бронники, Обарів, Ставки та інших. Селяни не хочуть об’єднуватися з Рівним та просять владу залишити попередній план об’єднання громад.
Новий план адміністративно-територіального устрою області прийняли минулого тижня в ОДА та передали на затвердження у Кабмін. Наразі документ перебуває на розгляді у Міністерстві регіонального розвитку.
![](https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/s2048x2048/87076570_134027187869224_6888009305098813440_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_oc=AQnrZBTDV44khRC3YEODLeNYL8rbMwbZ-k6mJYnIpF5r1-HybJGYHmTHuZHA_t9dHNg&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&_nc_tp=7&oh=b5166256e9f44b17572b4d68a0df6e93&oe=5EF64B60)
Мешканець села Ставки Микола Вознюк каже, що при затвердженні цього плану з людьми не консультувалися та не враховували їхню думку.
«У них було готове рішення. І вони нас абсолютно не слухали», — говорить Микола Вознюк.
![](https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/s2048x2048/87020825_2510703542511690_1628945726593564672_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_oc=AQlJhsj_MkD0p2D-7gzNxkyCXsFJojgdlTOqGT2it7uNx6znLjcm5rG13vfifeV27DQ&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&_nc_tp=7&oh=e4808899676c40364bea3696ecd48d00&oe=5EBAF105)
Крім того селяни бояться, що у разі об’єднання в них не буде достатнього представництва у депутатському корпусі, говорить голова Городоцької сільської ради Олеся Ткачук. Вона запевняє: громада села Городок є цілком самодостатньою та спроможною.
«У нас буде більше 14 тисяч людей. У нас багато підприємств, у нас багато фермерських господарств», — сказала Олеся Ткачук.
![](https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/s2048x2048/87440403_880415069038302_6491063303706509312_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_oc=AQnAYDoJvFCIUl41PZtL4lXN3q743qwzBAec1UdjFxBKLHHJOLwP5IlmD7lfXVRPvnk&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&_nc_tp=7&oh=a526cf3cf0a49b6038009f6611a167b1&oe=5EC38CD3)
Під час мітингу учасники акції передали заступнику голови Рівненської ОДА Ігорю Тимошенку звернення зі своїми вимогами.
Він же — запропонував мешканцям сіл разом із сільськими головами сісти за круглий стіл та обговорити питання про зміну перспективного плану вже після відповідних доопрацювань, які надійдуть з Уряду. Окрім того чиновник запевнив, що в ОДА готові продовжувати консультації із людьми:
«Звичайно, думка мешканців важлива. Вона буде врахована, але в рамках тієї методики, яка нам буде затверджена Урядом».
Натомість селяни кажуть, що якщо їхні вимоги не врахують, — вдадуться і до більш масових акцій.
Денис Грищук, Рівне, Громадське радіо