![У Росії прорвало греблю, у зоні підтоплення є люди — ЗМІ](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fdanube-river-7522608_1280-450x290.webp&w=1366&q=75)
80-та медаль для України на Паралімпіаді: Максим Крипак взяв 4-те «золото»
![80-та медаль для України на Паралімпіаді: Максим Крипак взяв 4-те «золото»](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2021%2F09%2F14352262_1174280092639214_1784385536685081909_o-1.jpg&w=1366&q=75)
26-річний Максим Крипак здобув 20-те «золото» для України на Паралімпіаді-2020. Плавець з Харкова вшосте піднявся на подіум. Цього разу він переміг на дистанції 100 метрів на спині (клас S10).
Про це пише Суспільне.
Фінальний час плавця — 59.19 секунд. Він випередив свій власний світовий рекорд на 0.05 секунди. Його перевага на фініші склала понад 2 секунди над найближчим суперником. Ще один українець Станіслав Попов фінішував сьомим.
Для Крипака це дев’ята паралімпійська золота медаль і четверта золота медаль в Токіо. Усього у Токів він здобув уже 6 медалей.
Станом на зараз в України 80 медалей: 20 золотих, 36 срібних та 24 бронзові.
Крипак розпочав займатись плаванням у 6 років, змагався на рівних із представниками олімпійського плавання. Однак через погіршення стану здоров’я був змушений перейти в параплавання. У нього аномальний розвиток правої нижньої кінцівки та виступає в паралімпійській категорії S10, до якої належать спортсмени з мінімальним ушкодженням тіла, що впливає на функціонування ніг, або ж з ампутованою ступнею чи кінцівкою нижче коліна. Він — 5-разовий чемпіон світу та 10-разовий чемпіон Європи. А також 5-разовий переможець Паралімпійських ігор-2016 у Ріо-де-Жанейро, уже 4-разовий чемпіон Токіо-2020.
Золоті медалі України на Паралімпіаді-2020
У плаванні 4 медалі у Максима Крипака (100 м вільним стилем, 100 м батерфляєм, 400 м вільним стилем, 100 м на спині), 2 медалі у Єлизавети Мерешко (50 м вільним стилем, 100 м брасом), 2 медалі в Андрія Трусова (100 м на спині та 50 м вільним стилем), а також медалі в Анни Стеценко (400 м вільним стилем), Євгенія Богодайка (100 м брасом), Михайла Сербіна (100 м вільним стилем) та Дениса Дуброва (200 м вільним стилем).
Також золото в паверліфтингу взяла Мар’яна Шевчук. У стрибках в довжину — Оксана Зубковська та Владислав Загребельний, у штовханні ядра — Максим Коваль, Анастасія Москаленко та Марія Помазан, в академічному веслуванні — Роман Полянський та у настільному тенісі — Марина Литовченко.
Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:
якщо у вас Android
якщо у вас iOS