facebook
--:--
--:--
Ввімкнути звук
Прямий ефiр
Аудіоновини

Україна отримає ще 45 танків від Данії

1x
Прослухати
--:--
--:--

Данія передасть Україні ще 45 танків: 30 західних Leopard 1 та 15 радянських Т-72 — в межах військової підтримки на тлі  повномасштабного російського вторгнення.

Про це оголосив міністр оборони Данії Трольс Лунд Пульсен на 15-му засіданні Контактної групи з питань оборони України (формат «Рамштайн»), передають данські TV2 та Avisendanmark.

Ідея передачі танків Т-72 полягає в тому, що, на відміну від танків Leopard, їх можна негайно включити до складу техніки ЗСУ. Для використання Leopard українським військовим потрібна додаткова підготовка, а з танками Т-72 цієї проблеми немає, пояснив міністр.

Ця військова допомога є частиною пакета на суму близько 777 мільйонів євро (5,8 млрд данських крон), про який Данія оголосила минулого тижня без уточнення деталей.

Раніше Данія вже закупила для України 100 танків Leopard 1A5 у співпраці з Німеччиною та Нідерландами. Перші 10 танків з цього пакета в Україну поставили на початку вересня.

Також данські інструктори відповідають за першу частину навчання українців, після чого навчання продовжують німецькі колеги. Весь процес відбувається у тісній співпраці з перекладачами з низки країн та представниками німецької танкової промисловості.

Поділитися

Може бути цікаво

На ТОТ Херсонщини окупанти навмисно створюють умови для поширення збудника сибірської виразки — ГУР

На ТОТ Херсонщини окупанти навмисно створюють умови для поширення збудника сибірської виразки — ГУР

14 хв тому
Через спеку в Європі льодовик Боссон почав танути набагато швидше

Через спеку в Європі льодовик Боссон почав танути набагато швидше

15 хв тому
Залізничного мосту через Північнокримський канал в Криму більше не існує — ССО (ВІДЕО)

Залізничного мосту через Північнокримський канал в Криму більше не існує — ССО (ВІДЕО)

43 хв тому
Чат-бот для повернення молоді з окупації та РФ: як ним скористатися

Чат-бот для повернення молоді з окупації та РФ: як ним скористатися

1 год тому