![У Росії прорвало греблю, у зоні підтоплення є люди — ЗМІ](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fdanube-river-7522608_1280-450x290.webp&w=1366&q=75)
Окупанти посилюють тиск на працівників ЗАЕС і змушують робити доноси — ГУР
![Окупанти посилюють тиск на працівників ЗАЕС і змушують робити доноси — ГУР](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2023%2F08%2Fzaes.jpg&w=1366&q=75)
Серед завезених на ЗАЕС російських енергетиків зростає невдоволення. Також окупанти посилюють тиск на громадян України, які працюють на АЕС, аби змусити їх отримати російські паспорти та підписати контракти з «Росатомом».
Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.
«Відповідно до вимог російських окупантів, декілька сотень українських працівників ЗАЕС повинні бути паспортизовані документами держави-агресора та підписати контракти до 31 грудня 2023 року.
З метою примусу на українських фахівців чинять психологічний тиск, вибірково без попереджень позбавляють доступу до робочих місць, анулюючи їхні перепустки», — повідомили в ГУР.
Там додали, що серед українських працівників, які відмовляються від підписання контрактів із «Росатомом» та паспортів держави-агресора, російські спецслужби намагаються посіяти недовіру один до одного, створюючи умови для анонімних доносів, зокрема через спеціально створені телеграм-боти.
Водночас серед завезених на ЗАЕС російських енергетиків зростає невдоволення через невиконані обіцянки щодо термінів відряджень на окуповану українську атомну електростанцію — замість двох місяців Москва наказує їм працювати по пів року й довше, оскільки на Росії важко знайти охочих кваліфікованих фахівців їм на заміну.
Нагадаємо, у ніч на 2 грудня на ЗАЕС стався блекаут через пошкодження обох ліній електропередач, які її живили. Вранці НЕК «Укренерго» відновило роботу однієї з цих ліній.