![У Росії прорвало греблю, у зоні підтоплення є люди — ЗМІ](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fdanube-river-7522608_1280-450x290.webp&w=1366&q=75)
Справа будівлі «Квіти України є дуже важливою у сфері авторського права — Ірина Федорів
![Справа будівлі «Квіти України є дуже важливою у сфері авторського права — Ірина Федорів](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F03%2Fkvity-ukr.png&w=1366&q=75)
Верховний Суд вирішив розглядати справу щодо «Квітів України» за зачиненими дверима.
Про це в етері Громадського радіо розповіла Голова громадської ініціативи «Голка», громадська діячка Ірина Федорів.
За її словами, це справа, яка є більшою, ніж просто справа про одну будівлю «Квіти України».
«Архітектор Микола Левчук, який був співавтором проєкту цієї будівлі, зараз у суді виборює своє авторське право і каже, що забудовник із ним не узгодив зміни. Якщо зараз Верховний Суд відмовить Левчуку, то ця проблема буде значно більшою, бо цей Суд зараз напрацьовує практику в масштабах України. Спілка архітекторів України наголошує на тому, що якщо практика буде негативна, то в будь-якій справі, яка стосуватиметься забудовників, вона буде доволі ризикованою, і архітектори не зможуть допомогти захистити будівлю», — наголосила Федорів.
Це дуже важлива справа у сфері авторського права, зазначила громадська діячка:
«У нас вже кілька років тривали розмови про те, щоб створити суди, які б спеціалізувались на правах інтелектуальної власності, бо від цього залежать інвестиції. Грубо кажучи, хто прийде в Україну, розуміючи, що його продукт, його інтелектуальна власність не буде захищена. Відповідно, ми втрачатимемо в економіці, а це підриває нашу спроможність захищати нашу державу від ворога».
Нагадаємо, «Квіти України» — це навчально-методичний павільйон, будівля архітектора Миколи Левчука. Проєкт отримав відзнаку Спілки архітекторів в якості одного з кращих архітектурних творів 1985 року.
У липні 2021 року власник будівлі вирішив знести її, а замість неї побудувати сучасний бізнес-центр. Будівельні роботи почалися, однак небайдужі не дали знести «Квіти України». Зараз будівля перебуває у пошкодженому стані.
![](https://static.hromadske.radio/2024/03/216239762_494048438335281_2655070094301816463_n.jpg)
Повністю розмову слухайте у доданому аудіофайлі
При передруку матеріалів з сайту hromadske.radio обов’язково розміщувати гіперпосилання на матеріал та вказувати повну назву ЗМІ — «Громадське радіо». Посилання та назва мають бути розміщені не нижче другого абзацу тексту