![У Росії прорвало греблю, у зоні підтоплення є люди — ЗМІ](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fdanube-river-7522608_1280-450x290.webp&w=1366&q=75)
Окупанти бояться місцевих, але у звітах заявляють про 100% підтримки РФ — координатор «Жовтої стрічки»
![Окупанти бояться місцевих, але у звітах заявляють про 100% підтримки РФ — координатор «Жовтої стрічки»](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2022%2F12%2Fstrichka.jpg&w=1366&q=75)
Російські окупанти не можуть спокійно спати через спротив місцевого населення, але у звітах на Москву заявляють про 100-відсоткову підтримку Росії.
Про це Громадському радіо розповів Іван (прізвище приховано у цілях безпеки), координатор громадянського руху спротиву «Жовта стрічка».
Він наголосив, що ситуація на окупованій Херсонщині відрізняється від ситуації на окупованому Запоріжжі.
«Нещодавно ми повідомляли про повторення обшуків та перевірок у місцевого населення. Це, ймовірно, пов’язане із тим, що окупанти відчувають загрозу, як і відчували її раніше. Кожна людина на тимчасово окупованих територіях для росіян є таким собі інформатором Збройних сил України — вона може передавати дуже багато інформації, що не дає їм спокою, не дає їм спокійно спати.
Так, у Генічеську, який вважається тилом російських окупаційних військ, хоча він й не дуже далеко від фронту, окупанти посилюють перевірки та обшуки. У своїх звітах на Москву вони подадуть, що стовідсоткова підтримка Росії, хоча насправді 50 відсотків (населення — ред.) туди взагалі завезли із Росії, 30 відсотків — російські військові, і лише 20 відсотків — це населення, яке активно чинить спротив», — розповів активіст.
Він наголосив, що ситуація в окупацій завжди була складною, але чим далі, тим більше окупаційна влада створює обмежень та заборон.
Читайте також: У День Соборності українці навіть в окупації ризикували і показували, що вони є частиною України — активіст руху «Жовта стрічка»
При передруку матеріалів з сайту hromadske.radio обов’язково розміщувати гіперпосилання на матеріал та вказувати повну назву ЗМІ — «Громадське радіо». Посилання та назва мають бути розміщені не нижче другого абзацу тексту