Олімпіада в Парижі для України — це «вау», порівняно з двома минулими — спортивний коментатор

21 місце України в медальному заліку Олімпійських ігор у Парижі — це хороший результат, зважаючи на ситуацію, в якій перебуває держава. При цьому наступна Олімпіада, у 2028 році, може бути гіршою через брак молодих спортсменів.

Такі думки в етері Громадського радіо висловив журналіст, спортивний коментатор Костянтин Дульцев.

Дульцев зауважує, що 12 медалей — це другий найгірший український результат на Олімпіаді у кількісному вимірі. Менше (11 медалей) було лише у 2016 році в Ріо-де-Жанейро. Але Україна в Парижі завоювала аж три «золота», тому загальний рейтинг кращий. Бо в Ріо було дві золоті медалі й 31 місце в рейтингу.

Тому 12 медалей — це нормальний результат, за словами журналіста. Дульцев каже, що експерти якраз і прогнозували Україні від 10 до 14 нагород. Українські спортсмени могли б брати ще 3-6 медалей, але не змогли це через травми, хвороби. Дехто просто посідав четверті місця, бувши близьким до п’єдесталу.

«12 нагород — 21 місце у світі, 11-те в Європі. Поляки взагалі виступили гірше не можна. Хоча поляки відправили команду набагато більшу, ніж нашу, у два рази. Близько 220 спортсменів від них поїхало. І поляки мають 42 місце в медальному заліку. У них лише одна золота медаль, три срібні, п’ять бронзових. Тобто загалом 9, а у нас 12. У поляків війни немає, з економікою там все гаразд, спорт розвивається, є спонсори. А проте, поляки 42 місце. Тому наше 21 місце — це вау, після 31-го і 44-го, які були у нас на двох минулих Олімпіадах», — каже спортивний коментатор.

При цьому журналіст вважає, що наступна Олімпіада, яка пройде 2028 року в Лос-Анджелесі, може бути невдалою для українських спортсменів. Річ у тім, що в Україні демографічна криза — стає менше людей, які займаються професійними видами спорту. Також через війну знищені тренувальні бази, що знаходяться на Чернігівщині, Харківщині, Херсонщині, Миколаївщині тощо.

«З 24 лютого 2022 року купа молодих українських спортсменів віком від 10 до 17 років, це близько 10 тисяч, виїхали за кордон. Вони залишаться там, прийматимуть інші громадянства. Тому не дивуйтесь, якщо у 2028 й 2032 роках ви побачите олімпійських чемпіонів, призерів з українськими прізвищами, але під прапорами інших країн», — пояснює Дульцев.

Спортивний коментатор пояснює, що й нинішні спортсмени підпадають під вплив віку. До прикладу, борець Жан Беленюк завершив кар’єру, фехтувальниця Ольга Харлан заявила, що в Парижі була її остання Олімпіада, тенісистка Еліна Світоліна, на думку Дульцева, може не протриматися ще 4 роки у великому тенісі.

«Олімпійські ігри в Парижі — це перша Олімпіада, де медалі завоювали усі ті спортсмени, які завоювали медалі на попередніх Олімпіадах. Це вже вікові спортсмени. За ці 3-4 роки Україна не виховала жодного нового топспортсмена, і ми не бачимо їх на горизонті», — каже Дульцев.

Тож на Олімпіаді 2028 року буде менше українських спортсменів. На думку спортивного коментатора, якщо там ми завоюємо 10 медалей, то це буде настільки ж добре, як 12 нагород цього року.

Українські призери Олімпіади-2024

Нагадаємо, загалом українські спортсмени й спортсменки за два тижні Олімпійських ігор у Парижі здобули 12 нагород: три «золота», п’ять «срібла» та чотири «бронзи».

Першою нагородою для України на цій Олімпіаді стала бронза Ольги Харлан в індивідуальних змаганнях з фехтування на шаблях. Незабаром українські шаблістки вибороли золото в командних змаганнях.

Друге «золото» для України здобула в стрибках у висоту Ярослава Магучіх. Цього самого дня бронзові нагороди здобули Ірина Геращенко в стрибках у висоту та Михайло Кохан у метанні молота.

Сергій Куліш став срібним призером Олімпіади-2024 у стрільбі з малокаліберної гвинтівки з трьох положень. Ще одну срібну медаль одержав український гімнаст Ілля Ковтун. Він посів друге місце у фіналі змагань на паралельних брусах.

Третю золоту медаль для України виборов боксер Олександр Хижняк. Крім того, у змаганнях з греко-римської боротьби у вазі до 87 кілограмів Парвіз Насібов посів друге місце, а Жан Беленюк — третє.

Також Людмила Лузан та Анастасія Рибачок вибороли «срібло» в жіночому каное, а Ірина Коляденко здобула срібну медаль у турнірі жіночої вільної боротьби у ваговій категорії 62 кг.