У штаб-квартирі НАТО завершилася зустріч Групи ядерного планування

Група ядерного планування (Nuclear Planning Group — англ.) — це вищий політичний орган НАТО, відповідальний за політику ядерного стримування Альянсу.

Під час засідання міністри нагадали, що стратегічні ядерні сили Альянсу залишаються головною гарантією безпеки союзників та лежать в основі розширеної архітектури стримування НАТО, передає з Брюсселя журналістка Громадського радіо Руслана Брянська.

Міністри групи домовилися продовжувати вдосконалювати місію ядерного стримування НАТО шляхом модернізації ядерного потенціалу НАТО, зміцнення його потенціалу в галузі ядерного планування та адаптації для досягнення своїх інтересів безпеки.

«Альянс підтримує безпечну, надійну, ефективну та надійну ядерну позицію для збереження миру, запобігання примусу та стримування агресії. Союзники ГЯП підтвердили свою незмінну відданість розділенню відповідальності, ризиків та тягарів колективної оборони шляхом інвестування в ресурси, можливості та сили, необхідні для виконання ядерної місії НАТО та демонстрації єдності та рішучості Альянсу», — повідомили у штаб-квартирі Альянсу.

Нагадаємо, 18 червня у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбудеться чергова зустріч міністрів оборони НАТО, а також зустріч Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн», в якій візьме участь президент України Володимир Зеленський. Ці зустрічі є останніми підготовчими етапами до саміту лідерів НАТО в Анкарі 7-8 липня.


Може бути цікаво