![Погано — «забивати людиною» цвяхи — Євген Спірін про армію](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2F1200x750-copy-150x-20-3.jpg&w=1366&q=75)
«Громадська хвиля» за 4 січня. Частина перша
Говоримо про реформи в армії, перехід на стандарти НАТО, а також про те, що отримає Україна від зони вільної торгівлі з ЄС
Військовий експерт, адмірал Ігор Кабаненко коментує фінансування ЗСУ цьогоріч. Розповідає, скільки потрібно коштів і на що їх має бути використано. Також наголошує на необхідності реформи.
«На мій погляд, 113,6 млрд гривень (а саме така сума передбачена у бюджеті на 2016 рік) — це серйозна сума, але потрібно чітко розуміти, як ці гроші будуть використовуватись. Адже формула 50-25-25 — вже перевірена. Тобто, має виділятись не більше, ніж 50% оборонного бюджету на утримання — проїдання в українських реаліях. Саме на проїдання йшли кошти з бюджету України за час незалежності.
25% мають йти на підготовку та операційні витрати: військо потрібно готувати, проводити навчання, тренінги. І ще 25% мають використовуватися на розвиток. Наголошую на тому, що за час незалежності на нього виділялося не більше, ніж 3-5%», — коментує ситуацію Ігор Кабаненко.
2 січня Кабмін скасував режим вільної торгівлі з Росією у відповідь на його призупинення Кремлем.
Ситуацію коментує Олексій Рожков — начальник управління співробітництва з ЄС, заступник директора департаменту міжнародного торгово-економічного співробітництва та євроінтеграції Міністерства економічного розвитку і торгівлі: «Це черговий крок торгівельної агресії РФ, яка ведеться з середини 2013 року. Цей процес має ознаки затяжної війни, але кроки, які робить уряд, послаблюють будь-які зусилля Росії».