![Тисячі дітей зростають в інтернатах, маючи живих біологічних батьків — Литвиненко](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fpexels-pixabay-48794-scaled.jpg&w=1366&q=75)
Ми хочемо дати вудочку, а не рибу — представниця МОМ про грантову програму для ветеранів
Міжнародна організація з міграції надала гранти ветеранам АТО та ООС для започаткування власної справи. Дізнаємося, які сфери бізнесу привернули військових
![Ми хочемо дати вудочку, а не рибу — представниця МОМ про грантову програму для ветеранів](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2020%2F03%2FAblialimova-i-Boyprav.jpg&w=1366&q=75)
Про це нам розповіли координаторка проекту «Підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту та їх сімей» у Києві Ельміра Аблялімова та ветеран і учасник проекту Володимир Бойправ.
Ельміра Аблялімова: Цей проєкт іпмлементується Міжнародною організацією з міграції за фінансуванням Європейського Союзу. Мета — створення найбільш сприятливих умов реінтеграції ветеранів, а також щоб допомогти створити позитивний імідж ветерана. Проєкт розповсюджений на три області України: Львівська, Київська та Дніпропетровська.
Проєкт багатокомпонентний. Перший компонент пов’язаний з наданням безоплатної психологічної допомоги цій категорії. У вказаних областях створені пункти, де працюють психологи, які надають таку безоплатну допомогу.
Другий компонент пов’язаний з навчанням ветеранів АТО.
І третій компонент – це компонент для самоорганізації ветеранів АТО. Він включає в себе декілька етапів. По-перше, це проходження інтенсивного бізнес-тренінгу, по-друге, написання бізнес-плану, захист бізнес-плану. І в разі успішного захисту наші учасники матимуть можливість отримати грантову допомогу у розмірі 1 тисяч євро для створення або розвиту власної справи.
Наразі близько 700 учасників взяли участь у цьому проєктів, і біля 500 учасників отримають обладнання у розмірі 1 тисячі євро.
Повну версію розмови можна прослухати у доданому звуковому файлі.