![Тисячі дітей зростають в інтернатах, маючи живих біологічних батьків — Литвиненко](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fpexels-pixabay-48794-scaled.jpg&w=1366&q=75)
«Партія веде!»: чому Компартія Китаю хоче ще більше контролювати приватний сектор?
Говоримо про бізнес по-китайськи.
![«Партія веде!»: чому Компартія Китаю хоче ще більше контролювати приватний сектор?](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2020%2F09%2Fshutterstock_533712799.jpg&w=1366&q=75)
Гість — міжнародний оглядач, китаєзнавець, член правління Української асоціації китаєзнавців Олексій Коваль.
Олексій Коваль: У китайській економіці приватний сектор вже має 60% від ВВП. І державний сектор, який відповідав соціалістичному ладу, має лише 40%. Відповідно, партія Китаю не може не звертати увагу на такий значний прошарок економіки, який генерує, фактично, більшу частину ВВП, і партія хоче мати політичний контроль над цими підприємствами, які насправді живуть за ринковими умовами.
Звичайно, партія у Китаї справді керує всім, вона зміцнила за останні роки свою керівну роль над державними структурами. З іншого боку, партія і підкоряється державним законам, вона не стоїть поза народом. Партія завжди підкреслює, що є частиною цього суспільства. Коли бізнес почав бути більш впливовим, партія дозволила підприємцям вступати в партію. Так зміцнюється злиття бізнесу та партії.
Повну програму слухайте в аудіофайлі
Громадське радіо випустило додатки для iOS та Android. Вони стануть у пригоді усім, хто цінує якісний розмовний аудіоконтент і любить його слухати саме тоді, коли йому зручно.
Встановлюйте додатки Громадського радіо:
якщо у вас Android
якщо у вас iOS