![Тисячі дітей зростають в інтернатах, маючи живих біологічних батьків — Литвиненко](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fpexels-pixabay-48794-scaled.jpg&w=1366&q=75)
Реалізація Мінських домовленостей у тому форматі, який є, може призвести до громадянської війни — Гармаш
Говоримо про відкриття КПВВ у Щасті та Золотому та перспективи створення платформи примирення.
![Реалізація Мінських домовленостей у тому форматі, який є, може призвести до громадянської війни — Гармаш](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2020%2F03%2F17157674_949025588530924_6752081054752708009_o-e1584191451290.jpg&w=1366&q=75)
Гість студії — президент Центру соціальних перспектив Донбасу Сергій Гармаш.
Сергій Гармаш: Наша влада не хоче розповідати нам, що відбувається на Донбасі. Нам говорять одне, а роблять зовсім інше. Те, що ми дізнаємось про перемовини з російських ЗМІ свідчить про нещирість влади, про те, що вони розуміють ризики своїх дій.
Сивохо, представляючи свою платформу примирення, не зміг чітко відповісти людям на питання, з ким Україна воює на Донбасі. Ці подвійні стандарти — для мас та для внутрішнього користування — призводять до розшарування суспільства і зростання напруги. Це може погано закінчитися всередині України. Фактично Росія таким чином створює, на мій погляд, підґрунтя для громадянського конфлікту в Україні. Реалізація Мінських домовленостей у тому форматі, який є, може призвести до громадянської війни. Ми отримаємо закритий конфлікт і Росія буде ні до чого.
Я не знаю, що ми отримуємо від цих домовленостей, крім чергових проблем. Якщо ми зараз перестанемо стріляти, але конфлікт буде зберігатись, це означатиме що ми передаємо його нашим дітям. Вважаю, що нинішня політика нашої держави — помилкова.
Про відкриття КПВВ у Щасті та Золотому
На мій погляд, це в інтересах України — розширювати кількість КПВВ для того, щоб населення могло вільно переміщуватись, був обмін інформацією та товарами. Мені важко оцінювати саме цей крок. Коли стало питання про розведення військ, я побачив, що Україна дійсно пропонує розведення військ в тих місцях, де можливе створення КПВВ або вони вже є. Це дійсно гуманітарний крок, направлений на безпеку населення. Так звані республіки ж запропонували наприклад Широкине, де навіть немає людей. Їхні пропозиції по суті означали, що республіки готують плацдарм для наступу.
Про реакцію на презентацію платформи примирення
Мир, як і війна, не може бути метою. Війна — це інструмент політики. Мир — теж. Якщо він потрібен для відновлення територіальної цілісності й суверенітету, то заради миру варто йти на жертви. В такому випадку інструмент миру є самоціллю, вона абсолютно не дає нам можливості повернути суверенітет на цю територію, оскільки там буде своя «народна міліція», своя прокуратура, свої суди. Мир тут — це хибна мета, яка являється невигідним нам зараз інструментом. Коли Сивохо говорить про національну платформу примирення, то він не говорить, хто з ким має примирятись, ось в чому проблема. Коли йому поставили конкретне запитання, з ким воює Україна на Донбасі, він не дав конкретної відповіді.