![Що відбувається з українськими церквами в окупованому Криму](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2F452254477_122184173012069818_422189955322970558_n.jpg&w=1366&q=75)
Що дають відкриті дані? Успішний приклад 5 міст України
29 березня У Києві ініціатива «Дані міст» представить методологію аудиту даних, випробувану у Рівному, Вознесенську, Ужгороді, Коломиї та Миколаєві
![Що дають відкриті дані? Успішний приклад 5 міст України](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2018%2F03%2Fvasylyna-duman-ta-robert-loriyan.jpg&w=1366&q=75)
Ще минулого року ініціатива «Дані міст» оголосила конкурс, п’ять міст перемогли і є вже результати
В нашій студії аналітик ініціативи «Дані міст» Роберт Лоріян та менеджерка з комунікацій Василина Думан.
Вікторія Єрмолаєва: Що таке «Дані міст»? Що це за ініціатива, і що ви запропонували цим містам впровадити?
Василина Думан: Судячи з нашого досвіду, достатньо трьох людей у місті, аби відкрити дані та дати шанс на нове майбутнє місту. Ми робимо цей висновок тому, що у всіх п’яти містах були невеликі групи зацікавлених людей у тому, щоб впроваджувати людей у відкриті дані. Необов’язково це мала б бути міська влада, це могли бути і місцеві активісти, як, наприклад, у Вознесенську та Рівному, але всі вони справилися і добилися колосальних результатів.
Ініціатива «Дані міст» працює вже третій рік, ми займаємося впровадженням політики відкритих даних. Минулого і цього року ми організовували конкурс «Відкритий виклик» для міст, які були б зацікавлені у тому, щоб їм допомогли впровадити політику відкритих даних.
Вікторія Єрмолаєва: Навіщо ці відкриті дані потрібні в місті?
Роберт Лоріян: Відкриті дані – це дані, які доступні у машиночитному форматі, адже міські ради, школи, житлово-комунальні господарства та інші різні управління щодня обробляють великий масив інформації.
Василина Думан: І от міська влада може їх тримати мертвим вантажем, а може використовувати для сервісів. І для того, аби перевірити, які дані є у міських рад, ми і розробили цю методологію аудиту.
Вікторія Єрмолаєва: Що можна зробити на основі цих даних, якщо вони будуть відкриті?
Роберт Лоріян: Ось вам свіжий приклад, який ми презентували сьогодні. Команда громадських активістів з Рівного сьогодні презентувала сервіс, який дозволяє батькам обрати школу для дитини, використовуючи відкриті дані про школу, про безпекові показники в школах, наявність охорони, кіосків з алкоголем перед школою, показники ЗНО тощо. Це дуже гарно видно на мапі та показані графіки результативності шкіл.
Повну версію розмови можна прослухати у доданому звуковому файлі.