![Тисячі дітей зростають в інтернатах, маючи живих біологічних батьків — Литвиненко](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fpexels-pixabay-48794-scaled.jpg&w=1366&q=75)
Історія про те, як вишиванки українізували Одесу
Зовсім скоро в Одесі пройде черговий масштабний фестиваль вишиванок
Вишиванковий фестиваль до Дня незалежності масштабним зробили дівчата та хлопці з Одеси
В студії організаторка заходу – Наталія Мажарова, яка розповідає, чого очікувати від фестивалю цього разу.
«Цього року очікується п’ятиденний бум української культури в самому центрі міста. Це справжнє свято Незалежності, яке організоване молоддю Одеси, громадськими організаціями та молодіжною спільнотою.
Оргкомітет робить це вже дев’ятий рік поспіль, і вишиванковий фестиваль набув великих масштабів.
В нас приблизно 20 різноманітних заходів. Найголовніші – це розгортання величезного українського прапора на Потьомкінських сходах та акція «Вишиванковий ланцюг» – фіксація рекорду вишиванок в Одесі.
Коли ми 9 років тому розпочинали робити вишиванковий фестиваль, з нас багато хто кепкував, що, якщо на перший вишиванковий ланцюг прийшли 78 людей, то це і є вся проукраїнська громада Одеси.
Але з року в рік ми не кинули робити фестиваль, і минулого року до нас прийшло більше ніж 3,5 тисячі людей. Це надзвичайна цифра», – розповідає Наталія Мажарова.
Організаторка фестивалю вишиванок зауважує, що цей фестиваль допомагає провести лагідну українізацію одеситів, які потенційно до неї давно готові.
«У одеситів була потреба виходити в центр міста, проявляти свою патріотичну проукраїнську позицію в лагідний красивий спосіб, одівати вишиванку, співати гімн на площі міста. Я впевнена, цей інсайд був закладений. Просто вишиванковий фестиваль організував таку платформу, де можна проявити свою громадянську позицію.
Ми завжди плекаємо імідж цього фестивалю – всі дев’ять років в нас суворо заборонена будь-яка політична символіка, у нас ніколи не буває політичних промов чиновників зі сцени. Будь-які активності, які ми плануємо на фестивалі, – про лагідну українізацію, про те, щоб людей закохати в українську культуру», – зазначає Наталія Мажарова.
Повну розмову можна прослухати в доданому звуковому файлі.