![Що відбувається з українськими церквами в окупованому Криму](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2F452254477_122184173012069818_422189955322970558_n.jpg&w=1366&q=75)
У нашій країні карають не наркодилерів, а хворих людей, яким потрібна реабілітація — Тетяна Лебедь
«Підтримати. Не карати». Що сьогодні не так із наркополітикою в Україні?
![У нашій країні карають не наркодилерів, а хворих людей, яким потрібна реабілітація — Тетяна Лебедь](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2021%2F06%2F204687287_5733627236710584_5157063365785372586_n-e1624981450506.jpg&w=1366&q=75)
Гостя — директорка Всеукраїнського об’єднання наркозалежних жінок «ВОНА» Тетяна Лебедь.
Тетяна Лебедь: Понад 60% засуджених за зберігання наркотиків для власного вживання, отримують кримінальне покарання. За те, що у більшості цивілізованих країн взагалі не вважається кримінальним правопорушенням.
- І це демонструє не лише відсутність виконання державою міжнародних зобов’язань щодо змін у наркополітиці та декриміналізації (а це рекомендації ООН), а й суттєво підвищує рівень самої наркокорупції, яка була і завжди є, і дай Боже, щоб скоріше її не було серед правоохоронців.
Ми вже 9 рік поспіль виходимо і закликаємо підтримати, а не карати. Час прокинутися і кардинально підвищити порогові розміри кількості дозволених наркотиків, аби привести їх до відповідності кращих практик ЄС.
- Покарання не призводить ні до чого гарного.
У нас наркополітика дуже криміналізована. У нашій країні не наркозлочинець і наркокур’єр страждає, а саме хворі люди, яким потрібно надати можливість проходити реабілітацію, або замісну підтримувальну терапію. Якщо казати про жінку, то вона більш вразлива.
Повністю розмову слухайте у доданому аудіофайлі
Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:
якщо у вас Android
якщо у вас iOS