![Законопроєкт про СЗЧ: що кажуть в комітеті і як реагують командири](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2F60ac855-_690x387.jpg&w=1366&q=75)
Професорка Марта Дичок стала президенткою Наукового товариства імені Шевченка в Канаді
Коли радянська влада заборонила НТШ, товариство відродилося у діаспорі.
![Професорка Марта Дичок стала президенткою Наукового товариства імені Шевченка в Канаді](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2022%2F05%2Fi75_ArticleImage_15514.jpg&w=1366&q=75)
Гостя — професорка Університету Західного Онтаріо, авторка репортажів для Громадського радіо, новообрана президентка Наукового товариства імені Шевченка в Канаді Марта Дичок.
Марта Дичок: Наше товариство має приблизно 200 членів. Наше НТШ — це продовження НТШ, яке було засноване у Львові, свого часу його президентом був Грушевський.
Коли радянська влада заборонила НТШ, він відродився у діаспорі: в Канаді, Америці, Австралії, в країнах Західної Європи.
Це є наукова організація, до неї входять українські науковці з різних дисциплін, не лише гуманітарії. Українські науковці спілкуються між собою і з громадою. І це була мета створення НТШ.
- Колись оригінально воно було створене як літературне товариство, але скоро його перейменували на наукове. У цьому полягає унікальність НТШ.
Тому що переважно науковці згуртовуються навколо дисципліни, а НТШ — ні. У нас доповіді відбуваються на різні теми.
В березні відбувається Шевченківська доповідь — запрошуємо якогось шевченкознавця, і тут часом є велика складність, бо їх не так багато у світі, а щороку треба…
Одного року ми запросили одного року історика Сергія Біленького, і він говорив про Шевченка, як про історичну постать. Іншого року ми запросили професора Грабовича, він вже говорив про літературні аспекти і найновіші дослідження.
При передруку матеріалів з сайту hromadske.radio обов’язково розміщувати гіперпосилання на матеріал та вказувати повну назву ЗМІ — «Громадське радіо». Посилання та назва мають бути розміщені не нижче другого абзацу тексту
Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:
якщо у вас Android
якщо у вас iOS