![У Росії прорвало греблю, у зоні підтоплення є люди — ЗМІ](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fdanube-river-7522608_1280-450x290.webp&w=1366&q=75)
Артилерія противника не відпочиває, їх треба «тушити»: як українська САУ «Богдана» нищить окупантів під Бахмутом
Самохідну артилерійську установку «Богдану» на озброєння прийняли нещодавно і за спрощеною процедурою. Зараз вона дуже ефективно знищує російських окупантів під Бахмутом. Вона стала першою САУ в Україні, розробленою під натівський калібр.
Командир артилерійського підрозділу Збройних сил України Віталій розповідає про її переваги:
«Це перша в Україні самохідна артилерійська установка 155 калібру повністю нашого виробництва. Це ствол, установлений на шасі. Шасі у нас на базі МАЗа. Тут є великий плюс у тому, що машина самохідна. Вона швидкомобільна, вона може пересуватися, відпрацьовувати з однієї позиції, потім — з іншої. У цьому наші плюси. І у нас дуже велика дальність стрільби. Ми стріляємо на 40-42 кілометри. Це максимальна дальність, на яку ми можемо працювати».
![](https://static.hromadske.radio/2023/07/362274409_1006563924028557_6937681991874528437_n-e1690459245510.png)
Окрім цього є перевага і у калібрі, каже Віталій:
«Калібр 155 міліметрів дає дуже велике ураження: чи то жива сила, чи то бронетехніка, яка є у противника. Це дуже велика сила під час розриву самого снаряду».
Читайте також: «Нас злякала тиша, але потім ми побачили українські війська» — жителі Бородянки про місяць окупації
Наразі артилерійська батарея «Богдани» уражає російських окупантів під Бахмутом, говорить Віталій.
— Ми покращуємо зараз свої позиції. Я думаю, надалі буде ще краще. Аби тільки вистачало снарядів, а сили і бажання працювати у нас вистачає.
— Максимальна кількість цілей за день?
— Їх і порахувати важко. Ми цілий день працювали, думали може хоч вночі відпочинемо. А ми і вночі працювали, бо артилерія противника не відпочиває і їх треба «тушити» — щоб нашим хлопцям з піхоти було легше і простіше.
![](https://static.hromadske.radio/2023/07/362277510_1437004877146269_2752102889539948362_n-e1690459304481.png)
Олег — водій однієї з «Богдан». Через свій поважний вік та молодий Богдани, називає машину своєю онукою. Нам показує її можливості.
— У цій машині стоїть екран для нічної їзди. Попереду камера, позаду — камера. Можемо дивитися вдень, як їде, і вночі виключаються фари, включаються спеціальні вогні, там стоять лампочки, що можна їхати на ній вночі без світла.
— А за рахунок чого видно дорогу?
— Стоять камери, у яких інфрачервоні датчики, які дають можливість камері працювати вночі.
![](https://static.hromadske.radio/2023/07/362276793_297960679424421_6402736654245946715_n-e1690459414998.png)
У «Богдані» майже все автоматизовано, каже Олег:
«Тут все просто — ніяких великих кнопок немає: включив насоса, включив передачу, як машина повинна працювати. І хлопці далі комп’ютером працюють на установці. Все, щоб підняти гармату, опустити гармату, повернути гармату. А далі робота навідника — налаштувати, щоб точний був постріл.
Тут воно не геть повністю автоматизовано все. Але автоматично машина розкладається, автоматично складається. А вже підводи для пострілу робить навідник. Це вже він робить сам, у нього там є своє місце робоче».
![](https://static.hromadske.radio/2023/07/362253417_1400052097505113_4327838095565580037_n-e1690459365392.png)
Щодня в одного розрахунку може бути понад десяток цілей. Бійці майже не відпочивають. За сім хвилин розрахунок може приїхати на вогневу позицію, розвернутися та відстрілятися в бік ворога. Після цього «Богдану» ретельно маскують, щоб противник за допомогою аеророзвідки не здогадався, де стоїть українська новітня зброя.
Яніна Львутина, Донеччина, Громадське радіо
При передруку матеріалів з сайту hromadske.radio обов’язково розміщувати гіперпосилання на матеріал та вказувати повну назву ЗМІ — «Громадське радіо». Посилання та назва мають бути розміщені не нижче другого абзацу тексту
Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:
якщо у вас Android
якщо у вас iOS