![У Росії прорвало греблю, у зоні підтоплення є люди — ЗМІ](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fdanube-river-7522608_1280-450x290.webp&w=1366&q=75)
«Фестиваль моржів»: у столиці обрали найкращих пірнальників у крижану ополонку
![«Фестиваль моржів»: у столиці обрали найкращих пірнальників у крижану ополонку](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2020%2F01%2Fhotova7.jpg&w=1366&q=75)
19 січня українці святкують Водохреще. Тисячі людей у різних регіонах країни в цей день занурюються в освячену крижану воду. У столичному парку «Муромець» цьогоріч вирішили влаштувати «Фестиваль моржів». Як визначали кращих пірнальників в ополонку — далі у матеріалі.
Температура на вулиці мінус два градуси, втім сьогодні відвідувачів столичного парку «Муромець» це не лякає. До води вишиковується черга із декількох десятків охочих зануритися у воду. На відміну від повітря, температура у Дніпрі плюсова.
![](https://static.hromadske.radio/2020/01/hotova4.jpg)
Під звуки різдвяних пісень готується зануритися і Дмитро Можейко. Серед натовпу його вирізняє шапочка пінгвіна. Каже, що узяв її невипадково. Вже рік у парку «Муромець» загартовується разом із однодумцями. Назвали себе в честь саме цих птахів. Закликають й інших ставати пінгвінами.
![](https://static.hromadske.radio/2020/01/hotova6.jpg)
«Саме тут щонеділі у нас є група пінгвінів і ми щотижня тут купаємось. Це неймовірні відчуття, насправді, коли ти занурюєшся у холодну воду і виходиш звідти, тобі хочеться просто летіти», — описує свої емоції Дмитро.
Схожі відчуття у 13-річного Даниїла. Каже, що занурюється вперше. Інструктаж йому провела мама.
«Я, звичайно, йому пояснювала, що треба трішки попаритися, підготувати тіло, тому що може бути дуже холодно у водичці, може бути якийсь спазм. Але ми попарилися і він молодець», — говорить Людмила.
Досвідчені ж пірнальники не лише занурюються у воду, а ще й змагаюся, хто спритніше пропливе крижаною річкою. Охочих вибороти звання кращого моржа столиці назбиралося понад тридцять.
![](https://static.hromadske.radio/2020/01/hotova1.jpg)
Переможців обирали у двох категоріях: хто швидше здолає 15 і 30 метрів. Киянин Андрій проплив другу дистанцію і ділиться враженнями.
«Дуже бадьоро, дуже весело. Враження не передати, це потрібно пробувати, занурюватися і плавати. Закликаю всіх до здорового способу життя», — говорить Андрій.
У цей час група підтримки гучно аплодує Олені Столярчук. Вона має здолати 15-метрову дистанцію. Та каже, що це не буде проблемою, бо вода — її стихія. Жінка понад 20 років професійно займається плаванням й навіть здобула звання майстрині спорту.
![](https://static.hromadske.radio/2020/01/hotova23.jpg)
«Зимою краще плавати, бо рецептори швидше адаптуються до холоду, тому пливти легко, але треба підготуватися. Я, наприклад, вчора пірнала. Крім цього, займаюся йогою. Тобто, звичайно, потрібна розминка, без цього нікуди», — говорить спортсменка.
Організатори «Фестивалю моржів» кажуть, що загартовуватися потрібно, поступово знижуючи градус води. Краще починати ще з літа. Й додають, що занурюватися в ополонку лише один раз на рік — велика помилка, адже це сильний стрес для організму. Він може призвести до проблем зі здоров’ям. Крім того, холодні купання протипоказані людям із захворюваннями нирок, слабкістю судин серця і мозку. Також категорично заборонено занурюватися у купіль напідпитку чи при застуді.
![](https://static.hromadske.radio/2020/01/hotova8.jpg)
![](https://static.hromadske.radio/2020/01/hotova.jpg)
«Знаєте як кажуть: «готуй санчата з літа». Тобто треба влітку починати загартовуватися, приймати холодний душ, щоб потім ви могли залізти у таку воду будь-коли. Адже це стрес для організму. Нирки — це дуже «теплолюбний орган», уявляєте, який це стрес для нирок, якщо раз у рік занурюватися», — пояснює Тарас Бей, співзасновник клубу «Морж style».
Організатори додають: якщо вести здоровий спосіб життя правильно й загартовуватись «з головою», то можна забути про застуди.
Ірина Саєвич