84-та медаль для України: стрілець Олексій Денисюк виграв «бронзу»

--:--
--:--
Орієнтовний час читання: 3 хв

Український спортсмен Олексій Денисюк став володарем бронзової нагороди у мікстстрільбі з пістолета на дистанції 25 метрів (клас SH1). Переможцем у цій дисципліні став китаєць Хуан Мін, який встановив новий паралімпійський рекорд.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства спорту.

Також сьогодні дует тенісистів Віктора Дідуха та Максима Ніколенка виграв «срібло». Українці поступилися у фіналі парі Чжао Шуай і Пен Вейнань з Китаю. Обидва спортсмени вже мають особисті медалі на цих змаганнях: Дідух — срібний призер, а Ніколенко – бронзовий.

Легкоатлетка Оксана Ботурчук здобула срібну медаль у бігу на 100 метрів (клас T12). Це вже друге «срібло» українки на Іграх-2020, у фінальному забігу на 400 метрів Ботурчук теж стала срібною призеркою змагань.

Раніше 26-річний Максим Крипак здобув 20-те «золото» для України на Паралімпіаді-2020. У цій же дисципліні плавчиня Єлизавета Мерешко у фіналі 400-метрівки вільним стилем виграла «срібло». Це стало шостим її запливом на Іграх у Токіо. У п’яти попередніх вона здобула чотири нагороди.

Другу особисту срібну нагороду із часом 1:13.78 хвилини завоював Антон Коль, пропливши 50 метрів. Перше «срібло» він завоював на дистанції 100 метрів на спині.

Також другу особисту нагороду у Токіо заніс у свій актив Денис Остапченко. На дистанції 50 метрів вільним стилем українець фінішував третім із часом 45.95 секунд і виграв «бронзу». Раніше він завоював «срібло» на дистанції 50 метрів на спині.

Зранку 2 вересня українка Марія Помазан перемогла у штовханні ядра (клас F35). Вона показала результат 12,24 метра і виграла 19-те «золото» для України.

Ще одну золоту нагороду здобув Владислав Загребельний. Він став паралімпійським чемпіоном у стрибках у довжину з результатом 6,59 метра, тим самим оновивши європейський рекорд, випередивши найближчого конкурента на 15 сантиметрів (клас Т37).

Станом на зараз в України 84 медалі: 20 золотих, 39 срібних та 25 бронзових.

Золоті медалі України на Паралімпіаді-2020

У плаванні 4 медалі у Максима Крипака (100 м вільним стилем, 100 м батерфляєм, 400 м вільним стилем, 100 м на спині), 2 медалі у Єлизавети Мерешко (50 м вільним стилем, 100 м брасом), 2 медалі в Андрія Трусова (100 м на спині та 50 м вільним стилем), а також медалі в Анни Стеценко (400 м вільним стилем), Євгенія Богодайка (100 м брасом), Михайла Сербіна (100 м вільним стилем) та Дениса Дуброва (200 м вільним стилем).

Також золото в паверліфтингу взяла  Мар’яна Шевчук. У стрибках в довжину — Оксана Зубковська та Владислав Загребельний, у штовханні ядра — Максим Коваль, Анастасія Москаленко та Марія Помазан, в академічному веслуванні — Роман Полянський та у настільному тенісі — Марина Литовченко.