![У Росії прорвало греблю, у зоні підтоплення є люди — ЗМІ](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fdanube-river-7522608_1280-450x290.webp&w=1366&q=75)
«Вживання зменшувальних і пестливих слів посадовців на кшталт: «діточки», «даунята», «інклюзята» — неповага до гідності дітей» — Маріанна Онуфрик
![«Вживання зменшувальних і пестливих слів посадовців на кшталт: «діточки», «даунята», «інклюзята» — неповага до гідності дітей» — Маріанна Онуфрик](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2022%2F12%2FPravyla-inklyuzyvnoyi-movy-yak-govoryty-pro-lyudynu-a-ne-yiyi-invalidnist-e1579617650398.jpg&w=1366&q=75)
Жалість, нехтування, цькування, образи — це ставлення, що принижує гідність людини з інвалідністю, а тому є неприйнятними в інклюзивному суспільстві.
На цьому наголосила координаторка проєкту «Право на сім’ю» Маріанна Онуфрик на конференції «(Не)Дитячі проблеми: чи вдається дорослим впоратися із захистом прав дітей під час війни?», організованою благодійною організацією «СОС Дитячі містечка Україна».
«Вживання зменшувальних і пестливих слів у публічній комунікації посадовців на кшталт: «діточки», «даунята», інклюзята», «мамочки» є неповагою до їхньої гідності. Гідність означає не лише особливе моральне ставлення до людини з боку суспільства, але також і ставлення людини до самої себе», — наголосила Маріанна Онуфрик.
Читайте також: Майже 5 тисяч дітей в Україні потребують усиновлення — Уляна Токарєва
Статистика дітей з інвалідністю
В Україні зареєстровані 2% дітей з інвалідністю, у США — 6%. Така статистика не тому, що Сполучені Штати Америки — це бідна країна, а тому, як в Україні визначається ступінь інвалідності.
В Україні інвалідність визначається за переліком хвороб, зазначає Маріанна Онуфрик:
«Тобто є якась хвороба, поставили діагноз, значить є інвалідність. У США інвалідність визначається за певною специфікою та особливістю дитини — наприклад, їй важко навчатися. Це може бути специфіка функціонування або ж певні бар’єри, які не дозволяють дитині навчатися. Це також інвалідність, адже це обмеження життєдіяльності».
Зазначимо, до дня людей з інвалідністю урбаністи запустили флешмоб #дружнє_місто: люди діляться у соцмережах власними історіями.
Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:
якщо у вас Android
якщо у вас iOS